Akcesoria, dzięki którym profesjonalnie zadbasz o paznokcie  Dłonie i paznokcie zwracają uwagę każdego, kogo spotykamy. Są wizytówką kobiety, dlatego ważne jest, aby były zadbane. Nie zawsze wystarczy sama pielęgnacja,  dodatkowo należy stosować specjalistyczne akcesoria, które usuną skórki oraz pomogą dbać o kształt paznokcia. Profesjonalne narzędzia do dbania o paznokcie to: cążki, dłutko, nożyczki i pilniczki.

Cążki do obcinania skórek


  Wygląd paznokci jest ważny, tylko zadbane i wypielęgnowane prezentują się elegancko i schludnie. Taki wygląd zaburzają skórki, które często się zadzierają i wyglądają nieestetycznie. Cążki pomagają usunąć skórki, pozostawiając paznokcie bez narośli. Dobre cążki to takie, które są wyjątkowo ostre i bezproblemowo wycinają skórki bez szarpania i ciągnięcia. Najbardziej precyzyjne cążki mają długość ostrza 3mm i równomiernie się schodzą.
  Cążki, które sama używam pochodzą z Nails Company, wykonane są z  wysokiej jakości niemieckiej chirurgicznej stali nierdzewnej. Nadają się do sterylizacji, mają wygodny uchwyt i niepowtarzalne wzornictwo.  Do wyboru są dwa kolory srebrne oraz chameleon. Wielkość ostrza 3mm. Cena 19-32zł.
Dłutko do skórek


  Dłutko pomaga szybko i łatwo odsunąć skórki z powierzchni paznokci, dzięki czemu łatwiej je potem wyciąć. Dłutko posiada dwustronne rynienki, które dopasowują się do wielkości i kształtu paznokcia, przez co sprawniej działają.

  Dłutko do skórek z NC jest wykonane z niemieckiej stali nierdzewnej. Dostępne w dwóch kolorach srebrne lub chameleon. Cena 19-32zł.
Nożyczki do skórek


  Nożyczki do skórek to kolejny produkt, dzięki któremu pozbywamy się skórek. Zastępują cążki. Nożyczki muszą być dobrze wyprofilowane, aby nie niszczyć płytki paznokcia, być ostre  i precyzyjne.

  Nożyczki od Nails Company to dobry wybór do usuwania skórek, dobrze leżą w dłoni, są odpowiedniej wielkości, aby sprawnie się nimi posługiwać. Wykonane z nierdzewnej stali. Cena 39zł.
Pilniczki do paznokci


  Pilniki do paznokci mają wiele zastosowań: skracają płytkę paznokcia, wygładzają, polerują i przygotowują do malowania. Do wyboru są różne kształty (banan, półbanan, półksiężyc, prosty, stożek, trumienka, blok polerski) i gradacje. Gradacja pilnika to inaczej jego ostrość, wartość gradacji oznacza ilość ziarenek na 1cm kwadratowy. Im mniejsza ilość, tym większe i grubsze są ziarenka. Rodzaje pilników według gradacji: 80-100, 100-180, 180-240, 400.
  Pilniczki Nails Company są papierowe i zapakowane pojedynczo w sterylne woreczki. Idealne do użytku domowego i profesjonalnego w gabinetach. Ceny od 1,89zł.Jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie dbania o paznokcie?


  Wykonując zabiegi pielęgnacyjne paznokci, należy zachować pewne zasady bez względu czy stylizację wykonujemy w domu, czy w salonie. Dbając o swoje paznokcie w domu, możemy pozwolić sobie na trochę luzu w tym temacie, jednak korzystając z usług kosmetyczki, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze stylistka powinna używać rękawiczek, sama dezynfekcja rąk nie jest wystarczająca. Kolejna rzecz to dezynfekcja urządzeń (cążki, nożyczki, dłutko, frezy), w salonach wykorzystywane są myjki ultrdźwiękowe, a w domu wystarczy odpowiedni płyn dezynfekujący. Zawsze warto zwrócić uwagę czy stylistka używa nowego pakietu akcesoriów lub czy je dezynfekuje po wcześniejszym kliencie. Akcesoria, które nie nadają się do dezynfekcji (patyczki, pilniki, waciki) powinny być jednorazowe i po każdym użyciu wymieniane na nowe. Używanie wielokrotnie takich narzędzi naraża nas na różnego rodzaju niebezpieczeństwo jak zarażenie różnymi chorobami: grzybica, wirusowe zapalenie wątroby, gronkowiec, HIV. W domu także należy uważać, aby domownicy nie korzystali z tych samych narzędzi jak pilniki. Najlepiej używać je jednorazowo i po każdym zabiegu pielęgnacyjnym wyrzucać.   Używacie gadżetów, które pozwalają zachować ładny wygląd paznokci? Zwracacie uwagę na zasady higieny w czasie wykonywania stylizacji paznokci?
27 komentarzy:

 1. Bardzo pomocny i merytoryczny post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dla mnie nr 1 są pilniki, mogą zastąpić cążki, choć ich też mam kilka par

  OdpowiedzUsuń
 3. Uzywam wszystkich poza dlutkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatne akcesoria i wpis. Używam oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre akcesoria to podstawa. U mnie większość pochodzi również od tej marki. Ufam im bardzo ich cenię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że nie umiem obcinać nożyczkami paznokci. Ani komuś ani sobie. Zawsze cążki. Tak samo mam za skórkami - zwykle tylko delikatnie je odsuwam po kąpieli. Za to pilników mam masę, bo często piłuję paznokcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie obcinam skórek, tylko je odsuwam :)
  Jak maluję paznokcie nawet mojej mamie w domu, to zawsze zakładam rękawiczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam podobny sprzęt ale rzadko kiedy jest w użyciu 😂 moje paznokcie są bardzo problematyczne i strasznie się rozdwajają i kruszą

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy robiłam hybrydy, cążki i różne preparaty do usuwania skórek były często używane, teraz nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę sobie kupić nowe cążki, bo moje obecne niestety się zepsuły.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie obcinam skórek, bo wtedy narastają jeszcze szybciej i są trudniejsze do usunięcia, wolę je odsuwać. Poza tym nie wyrzucam po jednym użyciu pilniczka, jak dla mnie to czystej wody marnotrawstwo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne są te pilniki, co do skórek to ja niestety się do tego nie nadaje musi mi ktoś zrobić z nimi porządek :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobre akcesoria do paznokci to u mnie podstawa. Cążki też posiadam, ale zdecydowanie wolę odsuwać skórki niż je wycinać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ... bardzo ładne te kolorowe cążki ... moje się stępiły, więc może teraz wybiorę te ...

  OdpowiedzUsuń
 15. higiena to podstawa!! nie tylko przy zabiegach na dloniach:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Osobiście nie używam obcinacza, bo skórki szybciej odrastają, a zamiast tego cofam je dłutem :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Te cążki są cudne - takie tęczowe i opalizujące. Sama mam zupełnie zwyczajne, ale fajnie byłoby zaszaleć i sprawić sobie nowe w takim świetnym kolorze :)

  OdpowiedzUsuń
 18. te cążki wyglądają świetnie :D sama raczej stosuję się do zasad o których piszesz :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Tak używam prawie wszystkich tych narzędzi, poza dłutkiem bo słyszałam wiele negatywnych opinii na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 20. Dla mnie najważniejsze są pilniki, ale posiadam taki zestaw i ze wszystkiego korzystam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Do dbania o paznokcie służą mi pilniczki i obcinacz. To moja podstawa, z innych gadżetów korzystam rzadziej.

  OdpowiedzUsuń
 22. Sama posiadam te akcesoria w swojej kosmetyczce i nie wyobrażam sobie robienia paznokci bez nich! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. te tęczowe cążki bym chciała :) moje są takie zwykłe

  OdpowiedzUsuń
 24. fajne te akcesoria, dobrze wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 25. Dobre akcesoria do paznokci to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja ostatnio stawiam na manicure biologiczny i nie korzystam z takich urządzeń :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger