Czy warto zatrudnić firmę zajmującą się uzyskaniem odszkodowania?


  Nieszczęścia spotykają każdego: wypadek komunikacyjny, wypadek w czasie pracy, śmierć bliskich. Każda z tych sytuacji jest trudna i wymaga od nas poniesienia różnego rodzaju strat w tym materialnych. Jako osoby poszkodowane mamy prawo żądać odszkodowanie, które zrekompensuje nam przykre doznania wynikające z nieszczęścia,jakie nas spotkało. Warto starać się o takie odszkodowanie i aby mieć większe szanse na jego uzyskanie najlepiej zatrudnić odpowiednią firmę.


  
   
  Starania o uzyskanie odszkodowanie z różnego tytułu to nie łatwa sprawa, która wymaga znajomości prawa i przepisów. Samodzielne działania wielokrotnie są mało skuteczne i prowadzą często do uzyskania zaniżonego odszkodowania, a nawet do odmowy jego wypłacenia. Korzystając z usług firm zajmujących się odszkodowaniami mamy pewność, że nasze działania będą poprawne i dzięki nim nasze szanse na uzyskanie zadośćuczynienia będą większe.  Korzyści ze współpracy z firmami odszkodowawczymi:

- znajomość prawa i przepisów związanych z odszkodowaniami- osoby pracujące w firmach są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i prawem, którego znajomość jest niezbędna w postępowaniu.
- gromadzenie dowodów- dokumentacja np. medyczna jest podstawowym dowodem na podstawie, którego firmy wypłacają odszkodowanie. Przedstawiciele firm odszkodowawczych dobrze wiedzą, jakie dokumenty i w jaki sposób je pozyskać, aby miały „największą moc”.
- czas i pieniądze- samodzielne działania zabierają sporo czasu i jednocześnie są kosztowne. Zatrudnienie odpowiedniej firmy sprawia, że wszystkie sprawy załatwia przedstawiciel na podstawie naszego upoważnienia i odciąża nas.
- wielkość odszkodowania- wykwalifikowani pracownicy potrafią negocjować wartość odszkodowania i nie boją się odmowy zaproponowanej sumy przez ubezpieczyciela, tym samym są w stanie uzyskać wyższą sumę zadośćuczynienia.
- pomoc rzeczoznawców i lekarzy- firmy zajmujące się uzyskiwaniem odszkodowań często zatrudniają  rzeczoznawców i lekarzy, z którym usług możemy.  Zalet z zatrudnienia firmy zajmującej się uzyskiwaniem odszkodowania jest sporo, o czym przekonałam się sama, kiedy kilka lat temu zostałam potrącona przez pijanego kierowcę. Firma, która zajmowała się moją sprawą, uzyskała odpowiednie odszkodowanie, a ich prowizja nie była wysoka. Współpraca z firmą była owocna i bezproblemowa, więc jeśli zastanawiacie się nad zatrudnieniem takiej firmy, to polecam Codex.  

Wpis reklamowy24 komentarze:

 1. Myślę, że warto zatrudnić taka osobę tym bardziej że oni wiedzą co zrobić w danej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawy post, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna nam pomoc fachowców

  OdpowiedzUsuń
 3. Z usług takowej firmy nigdy nie korzystałam, ale bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolałabym nigdy nie musieć korzystać z odszkodowania. Wolę by nic się złego w życiu nie przytrafiło, ale to prawda takie firmy są czasem bardzo pomocne;)

  OdpowiedzUsuń
 5. na pewno warto w końcu, najlepiej skonsultować się z fachowcem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli sami nie potrafimy, to warto zwrócić się do takiej firmy o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prywatnej osobie pewnie średnio się to opłaca, ale jeśli chodziłoby o dużą sumę to może bym rozważyła

  OdpowiedzUsuń
 8. Trudno mi się wypowiedzieć w tej kwestii, niemniej post ciekawy. Nigdy nie wiadomo, co człowieka spotka.

  OdpowiedzUsuń
 9. teraz wiele spraw nie robimy sami tylko pozostawiamy je specjalistom. nie każdy zna się na wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze korzystam z usług takich firm i zawsze jestem zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto! Niestety miałam okazję się przekonać jak bardzo taka pomoc jest potrzebna

  OdpowiedzUsuń
 12. dobrze mieć pomocna dłoń w takich sprawach

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie miałam potrzeby korzystania z usług takiej firmy, ale jeśli była by taka potrzeba na pewno bym skorzystała

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze, że mamy na rynku takie firmy. Mam jednak nadzieję, że nie będę mieć takiej potrzeby aby zgłaszać się do tego typu przedsiębiorstwa

  OdpowiedzUsuń
 15. Może nie w każdej sytuacji, ale myślę że w większości przypadków warto zatrudnić specjalistę. Znają się oni zdecydowanie lepiej niż my sami.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet jak nam się wydaję że wiemy dużo w takich tematach to wydaje mi się , że taka firma zawsze ma większą wiedzę od nas i jest nam w stanie naprawdę pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślę, że warto zainwestować jeśli to się opłaca.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nigdy nie miałam takich problemów i oby tak zostało

  OdpowiedzUsuń
 19. Również nie miałam takich problemów. Ale z drugiej strony dobrze wiedzieć, że jest ktoś, kto w razie potrzeby mam pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 20. Na szczęście nie muszę korzystać na razie z tego typu usług ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Czasami warto skorzystać z pomocy osób, które wiedzą jak się zająć daną sprawą :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdy trzeba to warto się skonsultować. Byle nic na siłę :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja póki co na szczęście nie musiałam się tym interesować, ale dobrze wiedzieć, gdzie szukać jakby co.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger