Wyjazdy integracyjne- sposób na budowanie zgranego zespołu w pracy  Wyjazdy integracyjne to jeden z najpopularniejszych sposobów na zbudowanie zgranego zespołu osób, poprzez spędzanie wspólnego czasu i zabawę. Organizowanie tego typu imprez przez firmy przyczynia się wzmocnienia więzi między pracownikami, możliwość lepszego poznania się, narodzenie przyjaźni, zaufania i chęć wspólnej pracy na rzecz firmy. Wyjazdy integracyjne niosą wiele pozytywnych korzyści mających wpływ na pracę.


Zalety wyjazdów integracyjnych:

 • Budowanie zgranego zespołu- wspólnie spędzany czas w gronie współpracowników pozwala na lepsze poznanie się, zbudowanie zaufania dla drugiej osoby, wymianę doświadczeń, co początkuje budowę więzi i chęć wspólnej pracy na rzecz danej firmy.
 •  Zabawa- wspólna zabawa w czasie różnego rodzaju gier, rozrywek, muzyka, tańce i rozmowy sprawiają, że czujemy się świetnie w swoim towarzystwie, rozluźniamy i nabieramy śmiałości, przez co nasze stosunki stają się luźniejsze. Taka atmosfera pozytywnie wpływa na uczestników wydarzenia i dostarcza wiele sytuacji do wspominania tych chwil w późniejszym czasie.
 •  Eliminacja stresu- ciągła praca, goniące terminy i brak czasu sprawia, że odczuwamy stres, stajemy się nerwowi, co negatywnie przekłada się na naszą pracę. Wyjazd integracyjny daje możliwość rozluźnienia się, usunięcia stresu, możliwość odpoczynku i zapomnienia o tym, co było stresujące i męczące.
 • Nagrodzenie pracowników- wyjazd na wspólny odpoczynek jest świetnym sposobem na nagrodzenie pracowników za ich ciężką pracę, poświęcenie i motywacją do dalszej lojalności wobec firmy.
 •  Zdobycie nowych umiejętności- wspólny wyjazd całego zespołu daje możliwość zorganizowania dla wszystkich szkolenia lub konferencji, która pozwoli pracownikom zdobyć nową wiedzę, umiejętności i podnieć ich kwalifikacje. Połączenie odpoczynku i zabawy razem z nauką przynosi zawsze świetne efekty.

  Wyjazdy integracyjne to najlepszy sposób na wynagrodzenie pracownikom dotychczasowej pracy, podniesienie ich wartości, zapewnieni im świetnej zabawy, możliwość rozwoju i nauki, eliminacja stresu i nabranie sił i energii na dalszą pracę. Właściciele firm organizując takie wyjazdy, zyskuje wdzięczność pracowników, którzy starają się jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę, wspólnie rozwiązują trudne zadania i przynoszą zyski. Organizacja takiego wyjazdu powinna być dobrze zaplanowana i dostosowana do osób biorących w nim udział, aby w pełni byli zadowoleni. Warto podczas organizacji takiego wydarzenia skorzystać z usług agencji eventowej, która doradzi i pomoże w przygotowaniu najlepszej imprezy dla danej firmy.


  Byliście na wyjeździe integracyjnym? Miło wspominacie to wydarzenie?39 komentarzy:

 1. Nie wszystkie firmy to rozumieją, ostatnio rozmawiałam z takim jednym chłopakiem, gdzie jego firma akurat tego nie rozumie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama je organizuje I rezyseruje Zgadza sie...od czasu do czasu sa potrzebne

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyjazdy integracyjne racja, ale jak zawsze coż może pójść nie tak, ja bym swojego męża nie puściła na taki wyjazd ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-)))... bo to różnie bywa...
   Ufa , tylko kontroluje sytuację i słusznie :-)

   Usuń
  2. Ja też bym swojego w życiu na takie coś nie puściła

   Usuń
 4. Ja nie jestem zbytnią zwolenniczką takich wyjazdów 😉 Nigdy nie wiadomo, co komu przyjdzie do głowy 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli każdy będzie pilnował siebie nic się nie stanie

   Usuń
 5. Wyjazdy integracyjne to fajna sprawa. Świetna integracja dla pracowników, a często gęsto i dla ich rodzin :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam na takim wyjeździe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubiłam wyjazdy integracyjne gdy jeszcze pracowałam. I nigdy nie działo się nic czego obawiają się dziewczyny z powyższych komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blondynka niezalogowana :)1 marca 2019 11:11

   Ale to że nie zdarzyło się akurat na Twoich wyjazdach, nie oznacza niestety że na żadnym się tak nie wydarzy. Ludzie są różni, już nie chodzi nawet o zdradę męża, ale teraz w czasach youtube i instagramów różne głupoty przychodzą (niby poważnym i wykształconym) ludziom do głowy, niebezpieczne zabawy, głupie żarty, używki itp.

   Usuń
 8. Fajna sprawa, poznać lepiej współpracowników i się razem dobrze bawić

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie byłam na takim wyjeździe, ale może kiedyś w przyszłości :) Chciałabym na taki pojechać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama lubię jeździć na takie wyjazdy. Co prawda jestem studentem i jeżdżę ze studentami ale dzieki nim zbudowaliśmy naprawdę fajny i zgrany zespół. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadza się! Na wyjazdach najlepsza integracja, a co za idzie później sprawniejsza współpraca. Uwielbiam takie inicjatywy! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. U mojego męża w pracy organizowane są takie wyjazdy co roku w wakacje i zawsze wraca zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nigdy nie byłam na żadnym ;(

  OdpowiedzUsuń
 14. Być może jest to dobre, dla samej integracji z innymi pracownikami itp. ale ja wręcz nie znoszę tego typu imprez.

  OdpowiedzUsuń
 15. Byłam na paru ,ale więcej bym z nich wyniosła jak bym miala takie szkolenie na miejscu i wróciła do domu,niż być parę dni poza domem.Na wyjazd aby się odstresować wolę jeździć z rodziną

  OdpowiedzUsuń
 16. Taki pomysł jest zawsze dobry.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie byłam nigdy na takich wyjazdach, ale jak można wspólnie spędzić czas, zabawić się, odpocząć czy zdobyć nowa wiedzę.. to czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wyjazdy integracyjne są super! Szkoda, że tak mało szefów rozumie jak ważne jest to dla załogi.

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety nie wszyscy szefowie rozumieją jak dużo to daje, albo wiedzą, ale specjalnie ich nie organizują. 😪

  OdpowiedzUsuń
 20. Wyjazdy integracyjne to super sposób na integrację zespołu. Dzięki takim wyjazdom zżyliśmy się ze znajomymi z pracy i tworzymy zespół, który trzyma się na dobre i na złe

  OdpowiedzUsuń
 21. Takie wyjazdy są potrzebne - praca po długich latach potrafi wypalić pracownika, więc ja jestem za takimi wyjazdami :)

  OdpowiedzUsuń
 22. U nas praktykuje się wyjścia integracyjne (Ze względu na specyfikę zawodu wyjazdy raczej nie wchodzą w grę ;p

  OdpowiedzUsuń
 23. Takie wyjazdy to super sprawa, można lepiej poznać ludzi z którymi się przebywa tyle godzin dziennie ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę że ma sporo zalet taki wyjazd integracyjny, ja nigdy nie byłam ta takim.

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie cierpię takich wyjazdów, moim zdaniem niewiele dają, a ja tracę na nich tylko swój prywatny czas.

  OdpowiedzUsuń
 26. Wyobraź sobie, że jeszcze nigdy nie byłam na wyjeździe integracyjnym. Gdyby jednak pojawiła się taka możliwość to na pewno chętnie bym pojechała :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nigdy nie byłam na takim wyjeździe :)

  OdpowiedzUsuń
 28. chciałabym się wybrać na taki wyjazd :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Słyszałam o takich wyjazdach, ale osobiście w mojej pracy nie ma takich organizowanych.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wyjazdy integracyjne to swietny sposób na budowanie zgranego zespołu <3 Moim zdaniem to powinno mieć miejsce w każdej firmie :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Wszystko zależy od tego, na jakich ludzi sie trafi ;) Ja takich wyjazdów z pracy czy na studiach nie wspominam zbyt dobrze - bo wiekszosc osob za soba nie przepadala i ta "integracja" przebiegala troche na sile ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Moja firma co roku organizuje duży wyjazd, dla wszystkich działów. Znakomita sprawa! Dodam, że rok w rok dochodzą nowe atrakcje :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Uwielbiam imprezy integracyjne! U mnie w pracy bardzo ciepło przyjmowane są również wigilie firmowe, które co roku organizuje dla nas zewnętrzna firma z Poznania. Dzięki tego typu wydarzeniom wszystkie osoby w zespole mają okazję lepiej się poznać. Prawda jest taka, że jeśli darzysz kogoś sympatią, to znacznie sprawniej możesz się potem z daną osobą komunikować.

  OdpowiedzUsuń
 34. Uważam, że to naprawdę świetny pomysł! Zwłaszcza, jak ktoś ma dobry pomysł na takie imprezy integracyjne. Kotlina Kłodzka jest najbliższym miejscem od nas, gdzie możemy wysyłać pracowników na integracje i często wracają zadowoleni. Uważam więc, że sprawdzone rozwiązania są najlepsze :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger