Ogród zimowy- miejsce do spędzania czasu zimą  Za oknem śnieg, wiatr i ujemne temperatury, to znak, że zima zadomowiła się u nas. Taka pogoda nie sprzyja przebywaniu na zewnątrz, każdy chowa się w ciepłym domu i z kubkiem gorącej herbaty myśli o wiośnie. Spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczeniach nie sprzyja dobremu nastrojowi, przez co stajemy się senni i znużeni. Ogród zimowy jest miejscem, w którym możemy miło spędzać zimowe miesiące. 


  Ogrody zimowe są to budowle połączone z domem lub wolno stojące w ogrodzie, które pozwalają nam cieszyć się cały czas zielonymi roślinami i odpoczywać. Pomieszczenia te przypominają szklarnie, wykonane są głównie z szyb, przez które możemy oglądać otaczające nas obiekty. W środku znajdują się meble, na których można odpocząć, zrelaksować się, poczytać książki czy napić się gorącej czekolady.  Głównym zadaniem zimowych ogrodów jest obcowanie z roślinami, które nie mieszczą się w domu, a nie nadają do przetrzymywania ich na zewnątrz w czasie zimy. Rośliny w takim pomieszczeniu zapewniają czystość powietrza, która na zewnątrz często jest zanieczyszczona smogiem. Ogrody zimowe to miejsca, gdzie można się zrelaksować, spędzić miło czas z rodziną i cieszyć się naturą. Są to także świetne pomieszczenia do przygotowywania domowych uroczystości i imprez, można traktować je jak salon. Ogród zimowy to dobry sposób na powiększenie powierzchni domu, któremu dodaje uroku i elegancji.


  Macie ogrody zimowe? A może takie pomieszczenie to Wasze marzenie?
31 komentarzy:

 1. Wspaniały pomysł z tym ogrodem! Szczerze przyznam, że nigdy się nad tym nie zastanawiałam, jednak to naprawdę coś pięknego <3 byłoby niesamowicie miło spędzić tam poranki :) Muszę podpowiedzieć nieco Mężowi haha :) Dziękuję za ten post i pozdrawiam serdecznie :* Zostaję z Tobą na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobają takie ogrody zimowe i jest to jedno z moich marzeń :) Fajnie byłoby posiedzieć sobie zimą w takim ogrodzie i poczytać książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mam ogrodu zimowego ale mam olbrzymi taras i w przyszłym roku mam plany jego zagospodarowania

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam takiego ogrodu, ale chciałabym do takiego się udać, ale to gdy śnieg pokrywa wszystko w około, wtedy to były by piękne widoki w takim ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze marzyłem o takim ogrodzie. Jak dobrze pójdzie to może pomysł uda się zrealizować. W domu coraz częściej pojawiają się rozmowy o budowie domu, gdzieś pod miastem.

  OdpowiedzUsuń
 6. marzę o tym aby mieć kiedyś taki ogród na tarasie. tzn zabudowany taras swobodnie otwierany latem a zimą dostarczający mnóstwo światła

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne sa ogrody zimowe, ja obecnie nie mam takiego ale w przeszlosci mieszkalam w domu wlasnie z takim ogrodem :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdy mieszkałam na blokach, salon był takim właśnie ogrodem. Teraz mam na razie za mało miejsca, ale myślę, że w przyszłości trochę zieleni mi przybędzie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne są takie ogrody, ale póki co pozostaną tylko w moich marzeniach. Może kiedyś to marzenie się spełni:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze mówiąc słyszę o czymś takim pierwszy raz.. :P aż wstyd się przyznać, ale to prawda. Jak to mówią; lepiej późno niż wcale.
  Jesień i zima to czas, kiedy lubię czytać książki. Nie lubię wykonywać tej czynności wiosną, czy latem, kiedy mogę swój czas wykorzystać aktywnie, na polu, a nie siedząc i czytając. Także ja jestem zadowolona :D

  Zapraszam na mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 11. Taki ogród to wspaniały pomysł :-) Taka odskocznia od od zimna za oknami. Niestety trzeba mieć na to miejsce i czas aby go pielęgnować

  OdpowiedzUsuń
 12. mam duży taras, który w te lato odsłoniliśmy i od wiosny będę go urządzała, nie myślę o zimowym ogrodzie ale może wyjdzie coś na jego wzór ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Marzę o dużym domu i takim przeszklonym tarasie który byłby moją małą dżunglą. Wierzę, że kiedyś je zrealizuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. chciałabym taką oranżerie ale pielęgnacja rośli wymaga sporo czasu

  OdpowiedzUsuń
 15. Coś takiego mi się marzy :) Kiedyś może mi się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Do tej pory nigdy nie słyszałam o takich ogrodach, nie mam też żadnego w pobliżu, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie mam takiego ogrodu, jest to moje marzenie, ale niestety dalekie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym mieć taki ogród zimowy :) To faktycznie wspaniałe miejsce, gdzie można się odprężyć w towarzystwie roślin :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne są takie pomieszczenie z ogrodem, połączone z domem. Chętnie spędzałabym tam czas :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Chciałabym w stresujących chwilach, kiedy jetem zmęczona, udać się w takie cudowne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zawsze marzyłam o takim zimowym ogrodzie. Może kiedyś będę taki mieć,

  OdpowiedzUsuń
 22. Oj tak to moje marzenie, taki ogród zimowy. Już nawet w głowie wiem jak by on wyglądał

  OdpowiedzUsuń
 23. Coś pięknego, chętnie bym tak stworzyła :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Lubimy zwiedzac takie miejsca i to bardzo często.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ale fajne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Taki ogród zimowy to moje marzenie, może się kiedyś spełni.

  OdpowiedzUsuń
 27. Taki ogródek zimowy niestety jest jedynie moim cichym marzeniem :(

  OdpowiedzUsuń
 28. W takim ogrodzie aż miło spędza się czas.

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie mam ogrodu zimowego, ale na pewno fajnie byłoby go mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Ogorod zimowe jest pięknym miejscem. Wokoło zima czy plucha a tam piękna zielen

  OdpowiedzUsuń
 31. na pewno fajnie byłoby mieć taki drewniany ogród zimowy, w którym można byłoby podziwiać piękne rośliny i pic ciepłą herbatę, kiedy za oknem panuje mróz, jakby jeszcze były tam odpowiednie meble wypoczynkowe tak by cała rodzina się tam zmieściła to w ogóle luksus :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger