Dlaczego krem roluje się na twarzy?

 

  Pielęgnacja twarzy powinna być prosta, przyjemna i skuteczna, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że krem nie współpracuje, np. roluje się na skórze i zwija, co uniemożliwia dalszą pielęgnację lub nałożenie makijażu. Jakie mogą być tego przyczyny? Poznaj kilka z nich i postaraj się je wyeliminować, zmienić lub spróbować innej metody pielęgnacji, aby pozbyć się problemu z rolowaniem kremu.


Przyczyny rolowania się kremu na twarzy:

- nakładamy go za dużo- to najczęściej popełniany błąd przy pielęgnacji. Jeśli nałożymy zbyt dużo produktu, nie jest on w stanie się dobrze rozsmarować i wchłonąć w skórę, więc się roluje, gdy chcemy nałożyć kolejny produkt.
- za szybko go nakładamy- wieloetapowa pielęgnacja cery ma to do siebie, że w krótkim czasie nakładamy kilka kosmetyków i jeśli nie doczekamy, aby się one wchłonęły, to nakładane kolejne będą się rolować.
- stosujemy kosmetyki w złej kolejności- jeśli nałożymy na skórę ciężki oleisty produkt, który wytworzy powłokę na skórze, to kolejne produkty mają utrudnione wchłanianie i się rolują. Należy najpierw nakładać wodniste, lekkie konsystencją produkty, a później te cięższe.
- stosujemy za dużo produktów na raz- nie zawsze więcej znaczy lepiej, więc jeśli nakładamy jednocześnie zbyt dużo kosmetyków, mogą one się nawarstwiać i nie wchłaniać odpowiednio.
- źle nakładamy kosmetyk- mogłoby się wydawać, że nakładanie produktów jest łatwe, ale nie zawsze tak jest, są produkty, które lepiej wklepywać w skórę, nakładać punktowo czy dokładać. Aplikacja ma wpływ na wchłanianie i rolowanie.
- skóra jest „zatkana”- jeśli źle oczyszczamy skórę, nie stosujemy peelingów to znajduje się na niej nadmiar naskórka, który nie przepuszcza i nie wchłania odpowiednio kosmetyków i te się warstwią.
- stosujemy kosmetyki po terminie- przeterminowane produkty zmieniają swoją strukturę przez co mogą się nie wchłaniać i rolować.

Co zrobić, gdy krem się roluje?

  Gdy w trakcie pielęgnacji krem się roluje i nie wchłania, warto ponownie oczyścić skórę, zastosować tonik i na nowo rozpocząć pielęgnację z uwzględnieniem odpowiedniej kolejności kosmetyków, ilości, sposobu aplikacji i czasu pomiędzy kolejnymi produktami. Warto przeanalizować swoją pielęgnację i używane produkty, aby zapobiec kolejnemu rolowaniu się kremu i naszemu niezadowoleniu z takiego działania. Może się jednak zdarzyć, że mimo stosowania wszystkich zasad poprawnego nakładania pielęgnacji krem się roluje i tutaj wtedy warto zmienić kosmetyk na delikatniejszy i ograniczyć ich ilość.


Macie problem z rolowaniem się kremu?1 komentarz:

  1. Czasami się roluje, zwłaszcza krem z filtrem. Zauważyłam też, że zdarza się to, kiedy za szybko nakładam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger