7 rzeczy, które pozwalają mi się wyciszyć i odpocząć

 

   Czas zimy nie był dla mnie łatwy, pogoda nie sprzyjała codziennym spacerom z dziećmi, zwłaszcza że Mikuś dużo chorował. Czas spędzony w domu praktycznie 24h na dobę i 7 dni w tygodniu z maluchem, do tego codzienne obowiązki sprawiały, że nadmiar bodźców mnie męczył. Udało mi się jednak znaleźć kilka rzeczy, które mnie wyciszają i pozwalają odpocząć, nabrać sił i dystansu do codzienności. Sprawdź, co robię w domowych warunkach, aby szybko odpocząć, może znajdziesz w moich sposobach coś dla siebie.Sposoby na odpoczynek w domowym zaciszu:

 

  → Książki- czytanie od zawsze mnie wycisza, jeśli wciągnę się w historię bohaterów, to żyję z nimi i odcinam się od otoczenia. Takie chwile sprawiają, że odpływam w fikcyjny świat i odpoczywam od tego rzeczywistego. Kocham książki i chciałabym więcej czasu dla nich znaleźć. 

 
 → Podcasty- musiałam się nauczyć uważnie słuchać kogoś i czerpać z jego słów. Nie było to łatwe, nie zawsze potrafię podzielić uwagę, ale wielokrotnie podczas gotowania włączam podcasty i wtedy mimo wykonywania jakiejś czynności odpływam. Moim ulubionym mówcą jest Aga Rogala – terapeutka rodziców, która uczy jak radzić sobie z dziećmi i w małżeństwie. Uwielbiam tę osobę i polecam. 
 

→ Spacery- od kilku tygodni wieczorami staram się wyrwać z domu, na co najmniej 30 minut i iść. Spacery na świeżym powietrzu mnie uspokajają, dzięki nim lepiej zasypiam i jestem w ruchu, czego brakuje mi w domu. 

 
  → Domowe SPA- długi prysznic, zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało i włosy relaksują mnie fizycznie i psychicznie. Po takim czasie dla siebie i z samym sobą czuję się znacznie lepiej. Wyłączam głowę i skupiam na sobie w trakcie, co pozwala mi się zresetować.
 

 → Cisza i samotność- na co dzień brakuje mi ciszy i bycia samym ze sobą, więc gdy mam możliwość zaszyć się w pokoju bez dzieci, to korzystam z tego. Chwile samym ze sobą, w towarzystwie np. świecy pozwalają mi na przemyślenie różnych rzeczy, zebranie myśli lub po prostu słuchanie tej ciszy i wyciszanie się poprzez szereg różnych świadomych oddechów. 
 

 → Wyłączenie Internetu- bycie online potrafi być męczące, mając przy sobie telefon z włączonym Internetem często różne powiadomienia i dźwięki mnie drażnią. Wyłączenie dostępu do sieci sprawia, że czuję się spokojniejsza. 
 

 → Sen- wysypianie się to chyba marzenie każdego, a nie każdemu jest to dane, zwłaszcza mamie malucha. Doceniam noc bez kilku pobudek i sen ciągiem przez kilka godzin, dzięki czemu nie jestem zmęczona, lepiej funkcjonuje i łatwiej mi się wyciszyć w ciągu dnia.


 

W jaki sposób odpoczywacie w domowych warunkach?

 

5 komentarzy:

 1. Wszystkie wymienione przez Ciebie rzeczy również mnie odprężają. Od siebie do listy dokładam medytację, słuchanie mantry i jogę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki, sen i spacery ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonale Cię rozumiem, wiem jak potrafi wymęczyć nawet zdrowe dziecko. Mi taki wycisk daje dopominający otwarcia drzwi kot, czy drugi kot nieuznający żadnej kuwety :/ Często czuję się tak wykończona, że spacer jest dla mnie wybawieniem, wyłączyć kota niestety się nie da yhhh :( Dużo zdrowia dla Was <3

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawy post, z którego można czerpać inspiracje

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie najlepsza formą odpoczynku jest ruch na świeżym powietrzu. Dlatego czesto staram sie wyjść na spacer, czy też rower.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger