„Kraina nieprzemijającego bohaterstwa”, Martyna Kwiatkowska

 

 Czytanie z dzieckiem jest bardzo ważne, rozwija i uczy. Staram się codziennie przeczytać swojej córce jakąś książkę lub słuchać jak sama czyta. Cieszę się, że Milenka widząc mnie z książką, sama często bierze swoją i także czyta. Myślę, że w ten sposób wejdzie jej w nawyk czytanie i polubi na zawsze tę czynność. Dziś chcę przedstawić Wam książkę mojej blogowej koleżanki harcerki Martyny Kwiatkowskiej- „Kraina nieprzemijającego bohaterstwa”.  „Kraina nieprzemijającego bohaterstwa” to książka, która pokazuje losy czwórki przyjaciół: Dorci, Tadka, Maćka i Reni. Przyjaciele trafiają do 12 krain, a każda z nich ma dla nich bardzo ważną życiową lekcję. Krainy, jakie odwiedziły dzieci to: kraina świadomych decyzji, kraina pierwszego wrażenia, kraina tysięcy książek, kraina fenomenalnego mędrca, kraina nienarzuconej pomocy, kraina niewymuszonego patriotyzmu, kraina (nie)zachowanej równowagi, kraina równego traktowania, kraina trójmiejskiego zwiedzania, kraina samodzielnych wyjazdów, kraina pieszych wędrówek, kraina balu przebierańców. Jak widzicie tematy, jakie porusza każda z krain, wiążą się z codziennym życiem, pokazują dziecku świat i go uczą. Dorcia, Tadek, Maciek i Renia to pełni radości i ciekawi świata harcerze, którzy przeżywają różne emocje i wydarzenia, a tym samym przeżywa je czytelnik, który wchodzi w świat bohaterów książki.
  Rozdziały i opowiadania na temat danej krainy, nie są długie, ale treściwe, z każdej z nich można wyciągnąć ważny dla człowieka przekaz. U nas po przeczytaniu rozmawiamy z Milenką na temat, tego co spotkało przyjaciół, jak się zachowali i czy warto ich naśladować. Książka podsuwa super tematy do rozmowy z dzieckiem, daje do myślenia i analizowania życia i otaczającego nas świata. Czytanie tej książki jest świetną przygodą, dobrze spędzonym czasem i zachętą do pozytywnych zmian.
Dla mnie najważniejszym przekazem jest potrzeba posiadania prawdziwych przyjaciół, z którymi każde marzenia można zrealizować, przeżyć niepowtarzalne przygody i pomagać innym. Harcerska przysięga to nie tylko puste słowa, a czyny, dzięki którym świat może być piękniejszy i lepszy.
  Książka jest pięknie wydana, w grubej oprawie i z wyjątkowymi ilustracjami, które zostały ręcznie malowane. Obrazki przykuwają uwagę dziecka, są niepowtarzalne i umilają czytanie książki. Uważam, że to dobra lektura dla każdego dziecka niezależnie od wieku, każde wyciągnie z niej coś dobrego. Dorośli również mogą wiele się nauczyć od bohaterów.

Polecam każdemu „Krainę nieprzemijającego bohaterstwa”!


8 komentarzy:

 1. Martyna świetnie pisze! Bardzo mocno polecam książki jej autorstwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że to bardzo fajna seria książeczek dla młodych czytelników, która jednocześnie uczy i bawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję pięknie. Też Wychodzę z założenia, że ta książka jest dla każdego niezależnie od wieku ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. super że Martyna wydała taką ksiązeczkę, bardzo fajna tematyka i ciekawe ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilustracje są cudowne i spodobają się każdemu dziecku. Koniecznie będę musiała zamówić moim dzieciom tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię całą serię książek o harcerzach. Naprawdę dzieci mogą wiele się z nich dowiedzieć i nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zamówieniem od Martyny tych ksiązek dla mojej córki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger