Na Twojej działce bezprawnie znajduje się słup energetyczny? Możesz dostać za to odszkodowanie

 

  Na wielu działkach znajdują się słupy energetyczne, które został tam postawione bez zgody właściciela i prawnie nie powinno ich tam być. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że za taki słup przysługuje mu odszkodowanie, wypłacane nawet do 10 lat wstecz.

 


  Jak sprawdzić czy słup znajdujący się na działce jest zgodny z prawem?

  Aby uzyskać informacje czy dany słup znajdujący się na działce ma podstawę prawną, aby tam stać, należy złożyć wniosek do przedsiębiorstwa energetycznego o przedstawienie dokumentacji prawnej, która potwierdza  zgodę na zajęcie miejsca na działce. Linia energetyczna i jej służebność na działce oznaczona może być także w Księdze Wieczystej danej nieruchomości.

  Jak postępować gdy słup na działce znajduje się bezprawnie?

  Pierwszym krokiem jest sprawdzenie czy dany słup na pewno został postawiony bezprawnie, a następnie udowodnienie tego. Najlepiej jest się dogadać z przedsiębiorstwem energetycznym w celu uzyskania odszkodowania, jeśli jednak firma odmówi takiej wypłaty, sprawę można oddać do sądu. Składając wniosek do sądu należy dołączyć do niego wypisy z Księgi Wieczystej, kopię mapy z obrazowym przedstawieniem działki i przebiegu linii energetycznej. „Walka” o takie odszkodowanie nie jest łatwa, zwłaszcza gdy słupy stoją już wiele lat i przedsiębiorstwa z tytułu zasiedlenia przypisują sobie uprawnienia do terenu pod słupem. 


  Czy warto zatrudnić firmę zajmującą się odszkodowaniami do takiej sprawy?

  Firmy zajmujące się odszkodowaniami w każdej sprawie są dobrym wyborem i warto korzystać z ich usług. Pracownicy takich firm z doświadczenia wiedzą jak postępować, jakie dokumenty złożyć, jak zeznawać w sądzie i całość sprawy przebiega bezproblemowo. Znajomość prawa i przepisów jest kluczowa, a nikt nie zna tego lepiej jak osoby zajmujące się tematem na co dzień. Chcesz walczyć o odszkodowanie? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy kancelarii prawnej i uzyskaj więcej informacji na stronie https://www.tuodszkodowania.pl/

 

Współpraca reklamowa

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger