Projekt domu Helena Rex- dlaczego go wybraliśmy?

 

   Wybór projektu domu to pierwszy ważny krok w realizacji swojego marzenia o własnym lokum. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego należy dobrze się do tego przygotować. Nasze poszukiwania trwały dość długo, ale udało nam się znaleźć projekt, który wpisał się w nasze potrzeby i upodobania. Wybraliśmy gotowy projekt domu Helena Rex, w którym nastąpiły zmiany. Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten dom?

   Szukając projektu domu, mieliśmy kilka swoich założeń: wielkość, wygląd zewnętrzny,  ilość i ułożenie pomieszczeń, koszt budowy. Wybranie tego idealnego projektu nie było łatwe, ale udało się wybrać taki, który najbardziej był zbliżony do naszych wymagań. 


Dlaczego projekt domu Helena Rex był dla nas odpowiedni?


   Wybraliśmy ten projekt, ponieważ:
1.    Ma prostą bryłę, która nie zawiera wielu załamań = łatwa budowa.
2.    Ma dwuspadowy dach, co przełożyło się na tańsze jego wykonanie.
3.    Bryła domu zawiera w sobie garaż, co dodatkowo dało jeden pokój więcej nad nim (półpiętro). Przy garażu znajduje się kotłownia, więc nie zabiera powierzchni „domu”.
4.    Kuchnia i salon jest w takim ułożeniu, że łatwo mogliśmy oddzielić od siebie te pomieszczenia.
5.    Na dole znajduje się dodatkowy pokój, który będzie domowym biurem.
6.    Na górze znajdują się trzy sypialnie i duża łazienka. Pokoje są prostokątne i w miarę łatwe w zagospodarowaniu. Na półpiętrze jest jeszcze jedna sypialnia i garderoba (przerobiona z łazienki).
7.    Dom  jest parterowy z użytkowym poddaszem, ale nad całością znajduje się strych.
8.    Okna w większości zwrócone są w kierunku słońca, przez co jest widno i wpada dużo światła dziennego.
9.    Posiada trzy łazienki, z czego jedna została zamieniona na garderobę.
10.    Ma garderobę na dole przy wejściu, gdzie będzie znajdować się szafa na odzież wierzchnią i obuwie.
11.    Zewnętrzny wygląd domu jest schludny i ładny.
12.    Rozmiar domu wpasował się w wymiary działki.


  Dla naszej rodziny 2+1, a wkrótce 2+2 wielkość tego domu jest odpowiednia. Każdy będzie mieć swój pokój, będzie też pokój gościnny, więc odwiedzający nas nie będą musieli spać w salonie. Dwie łazienki pozwolą na spokojne korzystanie z nich, bez poganiania przez innych domowników. Podoba mi się ogólny wygląd domu, rozmieszczenie pomieszczeń i ich wielkość. Wychowałam się w dużym domu rodzinnym i jestem przyzwyczajona, że każdy ma swoje miejsce, jest swobodnie i przestronnie, dlatego nie wyobrażam sobie mieszkania na małej powierzchni. Jedynie czego się obawiam to sprzątania tego wszystkiego :)

  Co sądzicie o naszym wyborze? Podoba się Wam nasz projekt?


11 komentarzy:

 1. Podoba mi się projekt i to, co będzie, a raczej już jest w Waszym domu. Też mam takie marzenie, aby wybudować swój dom i kiedyś je zrealizuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się projekt, ale najważniejsze, że Wy jesteście zadowoleni z wyboru :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że piszesz o zaletach tego projektu domu. Jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie łazienki: to najlepsze, co mogło tu się znaleźć. Ja strasznie jestem zła, że w moich, wprawdzie jednopiętrowym, ale dla rodziny 2+3, jest jedna łazienka. Owszem, WC oddzielnie, ale za to w łazience go brak. Niedopuszczalne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładny domek wybraliście. Podoba mi sie. Ja gdybym miała wybierać dom dla siebie postawiłbym na podobne kryteria, jednak chyba wybrałabym dom parterowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podoba ten projekt. Fajnie, że jest w środku tyle pokoi, by każdy miał swój.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podejrzewam, że natychmiast bym zamieniała jedną z trzech łazienek właśnie na garderobę lub coś w rodzaju spiżarni. :) Dom ładnie się prezentuje, cieszy, że znaleźliście ten właściwy dla siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ooo gratulację! 2+2 <3

  OdpowiedzUsuń
 9. My wybraliśmy całkiem niedawno podobny projekt domu :) Powodzenia i cierpliwości w budowie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się ciekawie. Szkoda, że nie pokazałaś planów pomieszczeń z góry. Wtedy łatwiej jest się zorientować jak faktycznie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger