Gadżety fotograficzne, które powinien posiadać każdy bloger

 

    Zdjęcia są drugą z rzędu najważniejszą rzeczą na blogu zaraz po samej treści. To one przyciągają uwagę odbiorcy, są pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę po wejściu na daną stronę. Ładne i estetyczne fotografie często zachęcają do odwiedzin stron internetowych, są ich wabikiem. Z tego postu dowiecie się jakie gadżety fotograficzne warto posiadać, aby robienie zdjęć było łatwiejsze, a efekt zadowalający.

 Tła fotograficzne

  Każde zdjęcie ma tło, nieważne czy robimy flatlay, czy zdjęcia od przodu. Tłem może być tak naprawdę wszystko: przestrzeń pomieszczenia, obrus, plakat, dywan, koc lub specjalistyczne tła fotograficzne. Aktualnie moim tłem do większości zdjęć jest biała kartka brystolu i stały dodatek w postaci kolorowego materiału. Przymierzam się do zmiany stylu zdjęć, dlatego planuję zakup typowych teł fotograficznych. Ich zaletą jest matowe wykończenie, które nie odbija światła, trwałość, łatwość w czyszczeniu, odporność na zagięcia. Takie tła dostępne są na stronie bingoland.pl

Blenda

  Pozwala doświetlić fotografowaną rzecz za pomocą odbicia światła. Ustawia się ją naprzeciwko światła dziennego, które może odbić i „przenieść” na nasz kadr zdjęciowy. Dzięki blendzie zdjęcia wychodzą jaśniejsze, ważny jest jednak odcień blendy, który może być srebrny, złoty lub biały. Do zdjęć małych przedmiotów wystarczy blenda o średnicy 70-80cm. Blendę można zrobić także w domu niskim kosztem i sprawdzić jej efektywność, wystarczy folię spożywczą nałożyć na karton.

Lampa

  Robiąc zdjęcia wieczorem lub nocą bez światła dziennego (słonecznego), warto wykorzystać lampę, która doświetli kompozycję. Najlepiej, aby miała regulację światła, dzięki czemu samodzielnie możemy zmienić jego odcień i intensywność, dopasowując do swoich fotografii.

Statyw

  Wiele osób robi zdjęcia z ręki, trzymając aparat i dowolnie go ustawiając. Statyw jest jednak wygodniejszy, zwłaszcza że robimy jednorazowo dużo zdjęć i męczy nas ciężar aparatu. Statyw pozwala na zrobienie wielu zdjęć w tej samej pozycji, są one ostrzejsze, zwłaszcza jeśli robimy je z dłuższym czasem naświetlania. Statyw pomocny jest także przy zdjęciach stylizacji, kiedy nie mamy pomocy drugiej osoby. Dodatkowo możemy przypiąć do niego blendę, więc nie potrzebujemy dodatkowego statywu.4 komentarze:

 1. Koniecznie muszę kupić jakieś tła do zdjęć :) Od dawna rozglądam się też za lampą. Muszę uzupełnić swoje akcesoria fotograficzne o kilka niezbędnych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja koniecznie muszę zakupić sobie lampę-słoneczko, żeby dobrze twarz doświetlać. Mam zwykłą, wprawdzie niby z dobrą żarówką, a nadal wydaje mi się, że jest za ciemna do oświetlania twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam się że nie wiedziałam nawet o istnieniu blendy. Jeżeli chodzi o styl zdjęć to do dzisiaj mój nie jest zdefiniowany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze napisane :) faktycznie tło to podstawa i dobre światło. Blendę sama robiłam, miałam spory kawał pleksy, którą mi tata ładnie folią spożywczą obłożył. No i wiadomo - różne fajne jakieś gadżety są mega przydatne, żeby te zdjęcia nudne nie były. Chociaż ja raczej lubię skromnie. Wiadomo - każdy ma swój gust. Mam ogromne tło, swoje kosztowało, ale jest świetnej jakości. Nawet z dziećmi zdjęcia robiłam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger