Co warto zwiedzić w Wałbrzychu?

 

   Wałbrzych to miasto leżące na Dolnym Śląsku jest znane z legendy o „Złotym Pociągu”. Jest to miejsce licznie odwiedzane przez turystów, a także poszukiwaczy zaginionego skarbu. Będąc na wycieczce w Wałbrzychu, warto odwiedzić kilka urokliwych i ciekawych miejsc.

   Ciekawe miejsca Wałbrzychu:

 • Rynek- każde miasto za punkt główny ma rynek, nie inaczej jest w Wałbrzychu. W centrum znajduje się ozdobna fontanna, a wokół coraz ładniejsze odnowione budynki i zagospodarowanie terenu. Warto zwrócić uwagę na kamienice: pod Kotwicą, z trzema różami, pod czterema Altanami.
 • Zamek Książ- jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce i zalicza się do szlaku zamków piastowych.
 • Książański Park Krajobrazowy- otacza Zamek Książ, nadaje się na spacer i podziwianie okolicy z punktu widokowego.
 • Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej- znajduje się na starym mieście, przy placu kościelnym. Jest to najstarszy zabytek Wałbrzycha.
 • Muzeum porcelany- miejsce, gdzie można podziwiać dużą i piękną kolekcję porcelany nie tylko z Wałbrzycha, ale także całej Polski i Europy.
 • Stara kopalnia- dziś znajduje się tam centrum nauki i sztuki, które powstało na terenie kopalni. Muzeum przedstawia dawne czasy kopalni, pokazuje jak ona funkcjonowała. Na terenie kopalni znajduje się wieża widokowa i galeria sztuki współczesnej.
 • Borowa- najwyższy szczyt Gór Wałbrzystkich (853 m n.p.m.), gdzie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać daleką panoramę.
 • Palmiarnia- miejsce, gdzie można podziwiać setki różnej roślinności z całego świata, a także liczne zwierzęta. Palmiarnia została wybudowana przez władcę Jana Henryka XV dla swojej żony Daisy. To dla niej do stworzenia unikalnej aranżacji ściągnął zastygłą lawę z wulkanu Etna.


  Wałbrzych to idealne miejsce do krótkiej 1-2 dniowej wycieczki, gdzie można poznać jego historię, spędzić czas na poznawaniu zabytków i krajobrazów, czy też odpocząć pod palmami. Chcąc zwiedzić i zobaczyć jak najwięcej w trakcie swojego pobytu w mieście, warto skorzystać z taxi Wałbrzych.


Wpis reklamowy


4 komentarze:

 1. Nigdy nie byłam tam ale może w końcu się wybiorę 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym pozwiedzała, może kiedyś mi się to uda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Wałbrzycha mam jakieś 1,5 godzinki. W dzieciństwie rodzice mnie z bratem bardzo często tam zabierali. To miasto ma swój urok i taki przyjemny klimat. Niby tak blisko mojej miejscowości, a wydaje mi się nawet, że ludzie jakby mają inny, bardziej pozytywny tok myślenia. Warto zwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wałbrzych kojarzy mi się ze Złotym Pociągiem, nigdy jeszcze w nim nie byłam :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger