Biżuteria aromatyczna

 

   Aromaterapia oddziałowuje na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Zapachy mają wpływ na nasz stan, mogą być pomocne przy schorzeniach fizycznych, a także psychicznych. To forma medycyny alternatywnej. Olejki zapachowe eteryczne tworzone z roślin oddziałowują na nasz organizm za pomocą węchu. Nowością jest biżuteria aromatyczna, która pozwala korzystać z zalet aromaterapii przez cały czas, jeśli mamy na to ochotę.   Biżuteria aromatyczna to niezwykły wynalazek stworzony głównie dla kobiet, które cenią sobie aromaterapię i chcą z niej korzystać przez cały dzień. Taka biżuteria umożliwia posiadanie ulubionego zapachu przy sobie, kiedy tylko potrzebujemy, a to wpływa na samopoczucie i nasz spokój. Biżuteria jest tak skonstruowana, że w jej wnętrzu znajduje się np. poduszeczka lub inny pochłaniacz zapachu, na który nakładamy swój ulubiony aromat, a on go powoli uwalnia, aż do całkowitego ulotnienia się zapachu.

 


  Przykładem miejsca, gdzie możemy zamówić biżuterię do aromaterapii jest sklep Spoo-desing. W jego ofercie znajdziemy różnego rodzaju srebrną biżuterię, a także zegarki, pasy, breloki. Osobiście najbardziej zainteresowałam się biżuterią do aromaterapii i wśród dostępnych produktów wybrałam łańcuszek z przywieszką w kształcie serca.

 


  Srebrny łańcuszek z przywieszką w kształcie serca (Versilbertes Baum-Herz), na której znajduje się drzewo to jeden z wielu przykładów biżuterii do aromaterapii. We wnętrzu przywieszki można umieścić jeden z sześciu kolorowych wkładów, które wykonane są ze skały wulkanicznej. Serduszka ze składu wulkanicznej spełniają funkcję dyfuzora zapachowego, wystarczy skroplić je ulubionym olejkiem eterycznym i umieścić w zawieszce. Zapach będzie się uwalniał i zapewniał nam swoje towarzystwo nawet kilka dni. Kolorowe kamienie można wymieniać w zależności od potrzeby lub chęci dostosowania ich do stylizacji.

Znacie zapachową biżuterię?


8 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o takiej biżuterii, więc tym bardziej jestem ciekawa. Interesująca sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o takiej biżuterii.. ciekawy pomysł

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej biżuterii. Przyznam szczerze, że bardzo mnie zaintrygowałaś tym wpisem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o takiej biżuterii. Ciekawy pomysł i pewnie wielu osobo taka biżuteria się spodoba. Ja tam jednak wolę aromaterapię stosować jedynie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł, nie spotkałam się jeszcze z czymś podobnym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pięknie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam jeszcze o takim pomyśle, ale wygląda to i zapewne pachnie wyśmienicie. Piękne jest to serduszko, a fakt możliwości doboru koloru serca tego serca bardzo wygodny - ma się sporo stylizacji kolorystycznych do doboru!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger