Właz dachowy- jakie dodatkowe opcje wybrać?

  

  Właz dachowy to specjalne "okno", które umożliwia wyjście na dach. Jest potrzebne i niezbędne do prac wykonywanych na dachu przy rynnach, do przeglądu i czyszczenia komina lub innych prac wysokościowych na dachu. Podczas jego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą być dodatkową zaletą włazu.

   Wybierając właz dachowy, warto zastanowić się nad dodatkowymi jego właściwościami. Najważniejszym zadaniem włazu jest możliwość wyjścia na dach. Jest on także żądany przy wymogach przeciwpożarowych, gdzie stanowi możliwość opuszczenia budynku przy pożarze. Właz dachowy może stanowić także inne funkcje. Jedną z nich jest możliwość doświetlania pomieszczenia, gdzie znajduje się właz. Wybierając właz przeźroczysty jako okno, będzie on dostarczał do środka światło. Możliwość doświetlenia strychu za pomocą włazu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie ma możliwości zamontowania tam typowego okna. Drugą zaletą włazu jest możliwość wietrzenia strychu. Ta opcja również zastępuje okno. Włazy, które mają służyć do wietrzenia, muszą mieć specjalną klapę, którą można bezproblemowo otwierać i zamykać.


  Dobry właz dachowy musi charakteryzować się dobrą szczelnością i wykonaniem, aby w pełni spełniał swoją funkcję. Najlepiej wybierać właz ocieplany, który nie będzie przepuszczać zimna z zewnątrz. Włazy dobiera się do stylu dachu, wielkości otworu, a także specjalnych upodobań klienta, dlatego czego wykonywane są na zamówienie. Jeśli poszukujecie informacji na temat włazów dachowych to odsyłam Was na stronę https://www.gulajski.pl/

 

7 komentarzy:

 1. Mam taki właz w domu rodzinnym i to spoko rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jak miałam tego typu okno w pokoju to wybrałam do niego tragiczną roletę, była ładna, ale zupełnie się nie sprawdzała w praktyce. Przed takimi zakupami zawsze warto trochę poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. w moim rodzinnym domu mam taki właz dachowy i widzę w nim dużo plusów. Dlatego mam nadzieję, że uda mi się namówić męża na wstawienie jednego w kuchni ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest idealne rozwiązanie dla poddaszy. Teraz, kiedy królują potrójne szyby nie ma już takiej utraty ciepła jak kiedyś. Jeśli będę przekształcać strych na część mieszkalną, właśnie takie okna wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie nie ma opcji montażu takiego okna, aczkolwiek chciałabym takie mieć, by w bezsenne noce popatrzeć sobie na gwieździste niebo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno dobry właz dachowy musi charakteryzować się szczelnością. Bez niej na pewno nie będzie idealnie spełniał swojej głównej roli.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger