Dlaczego warto układać kostki logiczne?

 

   Kostka logiczna to najbardziej znana gra łamigłówka, która wymaga od gracza skupienia, logicznego myślenia, cierpliwości i dobrej pamięci. Dzięki niej można ćwiczyć swoją sprawność umysłową, a także sprawność dłoni i palców. Jest to świetna gra dla każdego, która ma wiele zalet.

   Kostka logiczna to zwyczajna układanka, a z naukowego punktu widzenia, jest to idealna łamigłówka dla każdego, która przynosi wiele zalet z jej korzystania. Kostka pozytywnie wpływa na działanie naszego mózgu, który pracuje i się rozwija poprzez: pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, cierpliwość, logiczne myślenie. Gra uczy zręczności i wytrwałości w dążeniu do celu. To idealny sposób na rozwój, a także umilenie czasu praktycznie w każdym miejscu i momencie. Kostka jest mała i możemy ją mieć zawsze przy sobie, dzięki czemu łamigłówka zajmie nam wolny lub nudny czas, np. podczas stania w kolejce, czekania na coś lub w czasie przerwy w pracy. Udowodniono, że układnie kostki wpływa także na nasz układ nerwowy. W czasie gry można się uspokoić i wyciszyć.

Na ułożenie kostki logicznej jest wiele opracowanych schematów i algorytmów. Instrukcje można znaleźć w internecie w formie graficznej lub filmiki, jak szybko i sprawnie ułożyć kostkę. Ciągle powstają nowe sposoby na ułożenie kostki tak jak nowe modele. Do wyboru jest wiele opcji kostki, najpopularniejsza jest sześcienna 3x3.

 Układanie kostek logicznych dla wielu osób jest pasją, a także sposobem na rozwój. Ta zabawa może uzależniać, chęć poznawania nowych sposób na ułożenie kostki jest wciągająca. Należy jednak pamiętać, że to zabawka, która ma przynieść frajdę. Niektórzy podchodzą do łamigłówki jako wyzwania i kiedy im nie wychodzi, wpadają w gniew lub złość. Wtedy należy pamiętać, że ćwiczenia czynią mistrza i się nie poddawać. Kostki do układania można kupić praktycznie wszędzie, ale jeśli szukacie miejsca gdzie dostępne są także inne łamigłówki to zapraszam na stronę netcube.com.pl. W ofercie sklepu znajduje się wiele kostek w różnych kształtach i wzorach. Przyznaję, że nie spodziewałam się takiego wyboru, nawet nie myślałam, że jest tak dużo modeli do układania. Speedcubing stał się dyscypliną sportową, więc to tłumaczy rozwój i pomysłowość w tworzeniu układanek.


  Układacie kostki logiczne?


Wpis reklamowy


13 komentarzy:

 1. Mnie jej układanie niesamowicie denerwuje :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze? Nigdy nie układałam takiej kostki, ale zawsze chciałam. Moze bede za nerwowa do niej? Kto wie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś trochę się tym zajmowałam, ale dawno nie miałam kostki Rubika w ręku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska24 stycznia 2022 19:30

  Bardzo podoba mi się ta propozycja, ale dawno już się tym nie zajmowałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że przede wszystkim dlatego, że to sama przyjemność. Lubię układać takie kostki i mam w domu trzy rodzaje, w tym jedną dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy nie potrafiłam ułożyć kostki rubika, ale też mało czasu jej poświęcałam, szkoda że wtedy nie wiedziałam, że warto ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, nie mam zupełnie do tego predyspozycji, wiele razy próbowałam ułożyć, jeszcze nigdy mi się nie udało. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja próbowałam jak byłam jeszcze w szkole, ale teraz nie układałam - nawet nie mam jej w domu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedyne co umiem ułożyć to jedną ściankę tej kostki, pomimo iż zawsze poświęcałam jej sporo czasu. Teraz moje dzieci męczą te kostki, ale też średnio im wychodzi :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie miałam w swoim domu kostki rubika, bo tym się nie interesowałam. Wolałam grać w piłkę lub bawić się w piasku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś dostałam kostkę rubika, strasznie mnie denerwowała. To zdecydowanie nie jest coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. w sumie ja tylko grałam w nią jak jeżdziłam w dzieciństwie do kuzynów :D
  torchę mnie irytowała

  OdpowiedzUsuń
 13. Odkąd pamiętam uwielbiam ją układać i swoją pasją zaraziłam syna. Jak w wakacje byliśmy w Warszawie, to w jednym ze sklepów poznaliśmy mistrza układania kostki - sekundy zajęło mu ułożenie jej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger