Odwiedź Japonie w Polsce- Mała Japonia w Karkonoszach

 

   Jednym z moich marzeń jest wyjazd do Japonii, Kraju Kwitnącej Wiśni. Chciałabym zobaczyć, jak wygląda ich kultura, architektura i oczywiście piękna roślinność. Wiem, że mogę to wszystko zobaczyć na zdjęciach czy filmikach w Internecie, jednak to, co zobaczy się i przeżyje samodzielnie, jest lepsze. Niestety taki wyjazd jest dla mnie praktycznie nie możliwy, ale można zastąpić go wyjazdem do magicznego miejsca- Mała Japonia, które znajduje się w Polsce.

Zdjęcie ogrodu w Małej Japonii
 

  Mała Japonia to piękne miejsce w Karkonoszach, gdzie na teranie 1.5h znajduje się namiastka Japonii. Na terenie obiektu znajduje się wiele atrakcji, które przeniosą nas do Kraju Kwitnącej Wiśni:

 • Ogród Japoński Siruwia- to miejsce, gdzie można przejść się po ścieżkach między piękną roślinnością. Ogród został założony zgodnie z japońską sztuką i filozofią feng shui. Największą atrakcją ogórku jest niesamowita kolekcja różaneczników.
 • Muzeum “Samuraj – Rycerz dawnej Japonii”- przedstawia wystawę prywatnej kolekcji zbroi japońskich. W muzeum można zobaczyć oryginalne eksponaty i repliki zbroi z okresu XVII – XIX wieku.
 • ART Museum Bonsai- w tym miejscu, każdego zachwycą miniaturowe drzewka Bonsai. Kolekcja liczy wiele pięknych drzewek, które zostają wystawiane na wystawach kwiatowych. Najstarsze Bonsai liczą ponad 100 lat.
 • Wystawa Lalek Japońskich- lalki zostały sprowadzone z Japonii, ich ekspozycja pozwala na poznanie kultury kraju. Historia lalek jest wyjątkowa, mają chronić właściciela przed złymi mocami, można z nimi rozmawiać, oddać im chorobę. Lalki są traktowane jak talizmany szczęścia, nie można ich wyrzucać na śmietnik.
 • Kawiarenka Japońska „SIRUWIA”- to miejsce, gdzie można odpocząć i zjeść przysmaki z Kraju Kwitnącej Wiśni.
 • Sklepik „KYOTO SELECTION”- można kupić w nim wyjątkowe pamiątki.
 • Park Zabaw- dla najmłodszych zwiedzających w ogrodzie znajduje się plac zabaw. Dzieci mogą skorzystać z wielu zjeżdżalni, piaskownik, ścianek wspinaczkowych.


Mała Japonia to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić. Sama umieszczam ten ogród, na liście miejsc do odwiedzenia w okresie przyszłorocznych wakacji. Mam nadzieję, że dzięki zwiedzeniu ogrodu i innych atrakcji odczuję klimat Japonii. Zachęcam do zapoznania się z stroną internetową www.malajaponia.pl gdzie poznacie szczegóły dotyczące tego miejsca i zobaczycie zdjęcia.

 

   Mieliście okazję zwiedzić Małą Japonię? Co myślicie o takim miejscu?

 


Wpis reklamowy

11 komentarzy:

 1. Jako fanatyczka kultury japońskiej (w gimnajzum czytałam wszystko co tylko wpadło mi w ręcę i miało w fabule słowo "japonia") chętnie odwiedziłabym to miejsce. Chyba muszę je wpisać w planach an przyszły rok. Miejsce cudowne dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie odwiedzić to miejsce. ja bardzo lubię spędzać czas w ogrodach i podziwiać rośliny.

  OdpowiedzUsuń
 3. pięknie to wygląda... muszę się kiedyś wybrać na wycieczkę i zabrać dzieciaki na spacer :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam okazję tam być jak dopiero powstawało, wtedy było średnio, teraz widzę o wiele więcej atrakcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę,że to cudowny pomysł, by się taklm wybrać. Uwielbiam takie miejsca i żałuję,że nie ma ich blisko mojego domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również żałuję,że w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, nie ma takich cudownych miejsc. Ale ten ogród na pewno kiedyś odwiedzę.

   Usuń
 6. Wow ale ładne miejsce. Muszę się kiedyś przejechać. Zauroczylas mnie tą Japonią w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 7. to totalnie moje klimaty, z chęcią odwiedziła bym to miejsce i na pewno została na dłużej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Totalnie mój klimat! Mam zamiar w następne wakacje właśnie Śnieżkę pokazać dzieciom, a przecież to miejsce jest tak blisko, że aż żal nie skorzystać. Tym bardziej, że poprzednio w wakacje odwiedziliśmy i góry, i muzea w Krakowie z wystawami japońskich drzeworytów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że to miejsce jest idealne na wycieczkę dla mojej siostry. Odkąd pamiętam interesuje się Japonią i jej kulturą, więc taki klimat to coś dla niej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger