Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

 

  Ogrodzenie posesji jest jak wizytówka domu, otacza je i jest pierwszą rzeczą, z jaką styka się nasz gość. Spełnia funkcję ochrony naszej posiadłości, ale bez wątpienia jest także ozdobą. Wybierając ogrodzenie, należy dostosować je do stylu domu i jego otoczenia, aktualnie najmodniejsze i najczęściej wybierane jest ogrodzenia panelowe.

 Co to jest ogrodzenie panelowe i czym się charakteryzuje?

  

Ogrodzenie panelowe to konstrukcja składająca się podmurówki, która stanowi trwały fundament oraz słupków, które łączą się ze sobą panelami. Pojedynczy panel to splot drutów, które tworzą równą siatkę.

  Ogrodzenie panelowe charakteryzuje się dużą wytrzymałością, należy jednak wybrać te panele, które wykonane są z grubego druta. Trwałość siatki uzależniona jest w bardzo dużej mierze od jakości drutu, z jakiego została wykonana, im grubszy i twardszy, tym bardziej wytrzymały i odporny na deformacje. Ocynkowane ogrodzenie panelowe jest odporne na korozję. Takie ogrodzenie nie niszczeje pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Dobre stalowe ogrodzenie może służyć wiele lat, bez konieczności odnawiania. Ogrodzenie panelowe wygląda klasycznie, ale estetycznie, pasuje do nowoczesnego stylu budownictwa. Panele dostępne są w różnych kolorach, które można dobrać do swoich preferencji: antracyt, czarny, zielony, brązowy.

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe i jak je wykonać?

 

 Koszty ogrodzenia panelowego uzależnione są wymiarów działki, jaką chcemy ogrodzić i jakości panelu, jaki wybierzemy. Najlepiej wybrać dobry gatunek, który charakteryzuje się grubym drutem, jest on droższy od cienkich paneli, ale bardziej wytrzymały. Ceny za metr bieżący zaczynają się już od ok. 50zł.

  Montaż ogrodzenia panelowego nie jest trudny, można wykonać go we własnym zakresie bez konieczności zatrudnianie specjalistów. Należy wykonać fundament tz. podmurówkę, w której równomiernie rozmieścić słupki. Tańszym rozwiązaniem jest zabetonowani samych słupków, bez konieczności robienia podmurówki na całej długości ogrodzenia. Do słupków przy pomocy obejmy montuje się gotowe panele, wystarczą śruby i złączki. Czynność ta jest łatwa i nie wymaga posiadania specjalistycznych urządzeń czy umiejętności. Konstrukcja ogrodzenia panelowego składa się z małej ilości elementów, a sam montaż jest krótkotrwały.

  Podsumowując: Ogrodzenie panelowe to bez wątpienia jeden z lepszych wyborów. Samo ogrodzenie jest trwałe i wytrzymałe, jego koszt jest stosunkowo do zalet niski, a montaż bezproblemowy.


  Co myślicie na temat ogrodzeń panelowych?Wpis sponsorowany

11 komentarzy:

 1. Jeszcze nic nie myślę, na razie tylko zgłębiam wiedzę na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. czeka mnie zmiana ogrodzenia, więc na pewno wezmę pod uwagę ogrodzenie panelowe :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama mam ogrodzenie w połowie marzyła mi się otwarta przestrzeń jak w stanach ale zaczynam mieć tego dość że każdy patrzy co mamy na podwórku...

  OdpowiedzUsuń
 4. Co sądzę? Hmmm... na pewno ma swoje zalety, a zainteresowani powinni wziąć go po uwagę jeżeli są na czasie robienia ogrodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze, że montaż tego ogrodzenia można wykonać we własnym zakresie bez zatrudniania specjalisty.

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy wykonane kilkanaście lat temu ogrodzenie i na razie wymaga jedynie odmalowania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że wszystko uzależnione jest od sposobu zainstalowania takiego ogrodzenia. My musimy zrobić nowe, bo deski z których był płot zaczęły odpadać a płot już kilka razy został zniszczony przez wiatr. Myślę, że takie panelowe ogrodzenie to dobry wybór.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ogrodzenie panelowe. Zupełnie się na tym nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak będę miała kiedyś swój dom, to zacznę poznawać się z taką tematyką. Na razie nie interesuję się takimi rzeczami, bo są mi zbędne.

  OdpowiedzUsuń
 10. W przyszłym roku zamierzamy postawic ogrodzenie... Panelowe bardzo mi się podoba, jest bardzo estetyczne i cieszy oko, ale niestety, mam za dużą działkę i koszty idą w górę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger