5 filmów, które warto obejrzeć jesienią

 

   Jesień to okres, kiedy teoretycznie mamy więcej czasu, wieczory są dłuższe, a dni pochmurne. Wiele osób jesienią lubi zaszyć się z kubkiem gorącej herbaty pod kocem i zrelaksować przy filmie. Sama lubię obejrzeć coś ciekawego i odpocząć przed telewizorem, dlatego mam dla Was kilka propozycji filmowych na jesień.

Słodki listopad

  Romantyczna i dramatyczna historia pokazuje siłę miłości oraz wartości, w jakie warto inwestować w życiu, a nie biec tylko za pieniędzmi. To film z przekazem, który wyciska łzy. Oglądałam go kilka razy i z przyjemnością do niego wracam.
  Nelson to zapatrzony w siebie i zapracowany biznesmen. Poznaję Sarę, która postanawia pomóc mu zmienić swoje życie. Kobieta każdego miesiąca ma innego partnera, dlaczego? Dziewczyna ma tylko miesiąc (listopad), aby pokazać Nelsonowie inne życie i przekonać do zmiany swojego.

Masz wiadomość

  Zabawna romantyczna historia dwójki miłośników książki. Idealna propozycja na wieczór dla fanów książek, którzy pragną odpocząć.
  Kathleen prowadzi w Nowym Yorku małą księgarnię, która coraz mniej zarabia. Niedaleko zostaje otwarty wielki sklep, który jest konkurencją dla kobiety. Joe Fox to właściciel konkurencyjnej księgarni, która zagraża Kathleen. Kobieta jest do niego wrogo nastawiona i nie chce dopuścić do zamknięcia swojej księgarni. Wieczorami oboje oddają się rozmowom przez internetowy komunikator, nie wiedząc kim dla siebie są. Wkrótce dochodzi do pierwszego zaplanowanego spotkania.

I że cię nie opuszczę

  Jako fan romantycznych historii, nie mogę pominąć filmu „I że cię nie opuszczę”.
  Paige w wyniku wypadku traci pamięć i nie pamięta swojego męża Leo. Mężczyzna postanawia ponownie zdobyć miłość kobiety i sprawić, aby z nim została. Leo musi na nowo rozkochać w sobie Paige, co wydaje się łatwe, a mimo to spotyka na swojej drodze przeszkody. Co dla kobiety jest pierwszym razem, dla mężczyzny jest „codziennością”.


Siedem dusz

  Kolejna propozycja to „Siedem dusz”, film jest „ciężki”, początkowo tajemniczy i zaskakujący. Wyciska łzy.
  Ben spowodował wypadek, w którym zginęło siedem osób. Nie potrafi sobie wybaczyć, tego co się stało i szuka sposobu, na wyciszenie swojego sumienia. Postanawia pomóc siedmiu osobom, które jego zdaniem zasługują na nowe życie i nową szansę. Staje się opiekunem innych, pomaga im, a na koniec oddaje to, co ma najcenniejsze, osobie, którą kocha.

Pianista

  Historyczne filmy czy książki omijam i bardzo rzadko decyduje się na oglądanie, czy czytanie czegokolwiek z wojną w tle. Film „Pianista” jest wyjątkiem, który wywołał u mnie wiele różnych emocji, dlatego go polecam.
  Władysław Szpilman to utalentowany polski pianista żydowskiego pochodzenia, który uciekł w drodze do obozu zagłady. Mężczyzna ukrywa się w ruinach Warszawy i próbuje przetrwać czas wojny. Z pomocą przychodzi mu osoba, której nigdy nie powinien był spotkać.


  Wpis powstał w ramach akcji blogowej, którą organizują wspaniałe kobiety, a jej celem jest promowanie innych blogów. Zapraszam do zajrzenia na blogi uczestniczek akcji:
- Naturalnie piękna
- Domowy Klimacik
- Kosmetykofanki
- Melka Blogerka
- Świat Toli
- Retromama
- Graniviera
- W blasku marzeńJakie filmy lubicie oglądać jesienią?


12 komentarzy:

 1. Słodki listopad i Masz wiadomość kiedyś uwielbiałam. Jakoś ostatnio nie mogę znaleźć czasu na filmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się właśnie zastanawiam jaki film będzie dobry na wieczór, bo akurat z mężem mamy oboje wolne. Zaczynamy od Słodkiego Listopada.

  OdpowiedzUsuń
 3. "I że cię nie na opuszczę" chyba widziałam w kinie. Świetny film! "Masz wiadomość" też mi się podobał, pozostałe bardzo chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię film Masz Wadomość :) Może dlatego, że swojego męża poznałam właśnie przez internet. Fajne propozycje filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "I że Cię nie opuszczę" uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Siedem dusz bardzo chętnie obejrzę, lubię takie wzruszające filmy :) masz wiadomość oglądałam jakiś czas temu i bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne propozycję na leniwy jesienny wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądałam Masz wiadomość i Pianistę. Ja bardzo lubię filmy historyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie klasyki, nie wiem jak to się stało, ale Siedem Dusz jeszcze nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze wszystkich zaprezentowanych przez Ciebie tytułów, oglądałam jedynie "Pianistę" i bardzo mi się podobało. Według mnie to jeden z lepiej zrobionych filmów o tej tematyce :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham filmy! Ajesień sprzyja ich poznawaniu i oglądaniu. Znam "Pianistę" to piękna produkcja, łamiąca serce. Ogląda rzadko, ale zawsze przy tym płaczę. Mam w planach Słodki listopad, a "Masz wiadomość" ardzo lubię. To film, który towarzyszył mi od dawna. A "I że Cię nie opuszczę" to ciekawa produkcja, ale już nic zniej nie pamiętam, muszę nadrobić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger