Niegrzeczne last minute


  Wielokrotnie powtarzałam i będę powtarzać, że lubię antologię i z przyjemnością po nie sięgam. W okresie letnim na rynku pojawia się wiele antologia z wakacjami w tle, które mają umilić urlop. W moje biblioteczce znajdują się cztery antologię z tego roku, dwie z nich już Wam pokazałam, dziś czas na trzecią, a recenzja ostatniej pojawi się już wkrótce. Niegrzeczne last minute to propozycja wakacyjnych opowiadań od wydawnictwa Kobiece.


Niegrzeczne last minute

  Niegrzeczne last minute to zbiór 10 opowiadań, gdzie głównym tematem są wakacje i gorące romanse. Bohaterowie opowiadań są różni tak jak ich losy i wakacyjne szaleństwa. Historię mają różny stopień zainteresowana i nie każde mnie zadowoliło, jednak z każdego można wyciągnąć jakiś morał i dostosować go do swojego życia. Cieszę się, że mogłam poznać kilka nowych autorów, których twórczości jeszcze nie czytałam. Całość jest lekka i przyjemna, akurat potrzebowałam takiej lektury po trudnej książce jaką czytałam wcześniej. Jest to odpowiednia propozycja książki na wakacyjny wyjazd i polecam.  W skrócie poznajcie wszystkie opowiadania jakie znajdują się w antologii:

- "Ja, morze i on" Langner Anna- Kamila wyjeżdża na wakacje z facetem poznanym na portalu randkowym, niestety mężczyzna ma inne plany i jego zachowanie zmusza do zmiany planów Kamilę. Kobieta decyduje się jednak na kontynuację wakacyjnego wyjazdu w inny sposób i przynosi jej to wiele korzyści.

- Niech to zostanie między nami" Alek Rogoziński- Olga i jej córka Emilia wyjeżdżają na wspólne wakacje, które zostały potajemnie zaplanowane przez babcię. Obie kobiety odkrywają we Włoszech coś nowego i wracają z nowymi planami na życie.

- "Pożądanie smakuje porzeczkami" Katarzyna Bester- Laura spędza wakacje u swojej babci, w domu obok pojawia się dawny przyjaciel, z którym spędzała wakacje jako nastolatka. Oboje odkrywają że ich młodzieńcze zauroczenie nie minęło, ale czas rozdzielił ich na długie lata. 

- "Wyspa Tajemnic" Paulina Jurga- Kalina i Gniewko podczas wakacyjnego wyjazdu trafiają na tajemniczą wyspę w środku Trójkąta Bermudzkiego, to wydarzenie odmieni ich życie na zawsze. 

- "Lato w rytmie Lambady" Sonia Rosa- Weronika spotyka na lotnisku mężczyznę, który ją zranił a teraz udaje, że jej nie zna. Kobieta czuje się oszukana i jest wściekła, że musi spędzić wakacje obok przystojnego mężczyzny. Wszystko się zmienia kiedy jej kochanek okazuje się być kimś innym.

- Nuda, Nudissima" Paulina Klepacz- Marianna spędza wakacje z grobie znajomych do którego dołączył Błażej. Między parą iskrzy, jednak do niczego nie dochodzi. Mija 30 lat i przyjaciele ponowie wyjeżdżają na wspólne wakacje, gdzie jest czas na wykorzystanie straconych lat.

- "Zapomnij, baw się kochaj" Emilia Szelest- zdradzona Eliza spędza wakacje z przyjaciółkami, na jej drodze staje Tymon, który być może będzie jej biletem na zapomnienie o byłym partnerze.

- "Wakacje od życia" Gabriela Gargaś- Nina trzeci rok z rzędu przyjeżdża na wakacje do hotelu, gdzie pracuje Derek. Kobieta próbuje odpocząć od życia i nabrać sił na dalszą walkę jaką toczy każdego dnia.

- "(Nie)przypadkowa rezerwacja" Ewelina Dobosz- Wojtek i Paula dowiadują się, że muszą spędzić ze sobą noc w hotelowym pokoju przez pomyłkę w rejestracji. Para się nie znam, a wizja wspólnych wakacji jest rozbieżna.

- "Pokój 107" Magdalena Witkiewicz- tajemniczy pokój, który dla każdego lakatora jest inny i spełnia jego marzenia.


Niegrzeczne last minute recenzja książki


Czytajcie wakacyjne książki?13 komentarzy:

 1. jestem ciekawa tego opowiadania zza GROBU :) PaulinY Klepacz Zdarzyła Ci się literówka.

  OdpowiedzUsuń
 2. przyznam że tak z ciekawości chętnie bym ją przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno w najbliższym czasie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę koniecznie przeczytać, zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam tę książkę w księgarni, ale jakoś mnie nie zainteresowała. To po prostu nie jest mój ulubiony typ literatury.

  OdpowiedzUsuń
 6. O kurcze przyznam że jestem zainteresowana! Muszę przeczytać koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. W wakacje nie mam czasu na czytanie. Ale po jak tylko będzie zimno to napewno sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 8. O to coś dla mnie. Taka książkę pewnie czyta się szybko. Koniecznie muszę ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje sie być przyjemną lekturą. Też lubię takie wakacyjne klimaty

  OdpowiedzUsuń
 10. nie czytam wakacyjnych książek, jakoś nie mam na nie czasu, ale okładka i moja wrodzona sroka sprawiają, ze po tę chętnie bym sięgnęła :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. uuuu zapowiada się fajna i gorąca lektura na wakacyjny czas, będę o niej pamiętać :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam ten zbiór na swojej liście i myślę, że niebawem po niego sięgnę. Jestem ciekawa, czy jego lektura przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger