Jakie ogrodzenie wybrać wokół domu? 5 inspiracji na ogrodzenie

         
Ogrodzenie swojej działki jest bardzo ważnym elementem zagospodarowania posesji. Ogrodzenie chroni przed nieproszonymi gośćmi, zwłaszcza zwierzętami. Wyznacza nasz teren i jest elementem ozdobnym. Wybór odpowiedniego ogrodzenia nie jest łatwy, podczas decyzji należy wziąć udział kilka ważnych aspektów. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam wybrać odpowiednie ogrodzenie.


Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru ogrodzenia?

 

   Podczas wyboru ogrodzenia należy zwrócić uwagę na wygląd i wielkość działki i domu, ogrodzenie powinno pasować do stylu budownictwa. Do nowoczesnego budownictwa pasują ogrodzenia metalowe, z gotowych konstrukcji, panelowe lub betonowe. Tradycyjne lub drewniane domy dobrze wyglądają ogrodzone drewniany ogrodzeniami, siatką lub żywopłotem. Kolejnym aspektem wyboru ogrodzenia jest jego trwałość, warto postawić na dobre ogrodzenie, które posłuży wiele lat i nie będzie wymagało częstej konserwacji, czyszczenia czy malowania. Cena jest również wyznacznikiem wyboru ogrodzenia, koszty takiego przedwzięcia są wysokie, jednak cena idzie w parze z jakością lub wyglądem ogrodzenia.Rodzaje ogrodzeń:

- żywopłot- najtańszy rodzaj ogrodzenia, ale wymagający ciągłej pracy. Żywopłot należy dobrze pielęgnować, odpowiednio przycinać lub formować. Wygląda naturalnie i pięknie się prezentuje jako tło ogrodu.
- ogrodzenie drewniane- pięknie wyglądają nawiązują do natury, kojarzą się z przytulnym otoczeniem jak domek babci. Pasuje do prostych tradycyjnych domów, jest średnio trwałe, ale tanie w wykonaniu. Drewniane płyty wymagają co kilka odnowy, pomalowania czy wymiany zniszczonych elementów.
- ogrodzenie metalowe- najczęściej wybierane i stosowane ogrodzenia. Ich trwałość jest bardzo długa, ale cena wysoka. Nie wymagają częstej konserwacji, ich wygląd jest niezmienny. Najładniejsze wzory można uzyskać zamawiając elementy w kuźni.
- ogrodzenie stalowe- trwałe ogrodzenie dostępne w różnych wzorach, łatwe i szybkie w montażu. Elementy stalowe mogą być cynkowane lub chromowane. Najefektowniej prezentuje się ogrodzenie stalowe wykonane metodą bezspawową, którą oferuje Stal Impex.
- ogrodzenie betonowe- bardzo minimalistyczne i proste ogrodzenie, łatwe do wykonania. Koszt jest stosunkowo niski, ale ogrodzenie wymaga zabezpieczenia i co kilka lat oczyszczenia.

 

 

 

12 komentarzy:

 1. Planujemy budowę domu na przyszły rok, ale nad ogrodzeniem jeszcze nie myślałam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas póki co siatka leśna;) ale działka w powijakach

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli wybierałabym ogrodzenie i decydowałabym się na żywopłot, to na pewno odrzuciłabym od razu tuje. Bardzo popularne, bo łatwe w pielęgnacji, ale mało kto wie, że to drzewa o toksycznych właściwościach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybór ogrodzenia dopiero przed nami, na razie działka ogrodzona jest siatką. Mi osobiście bardzo podobają się żywopłoty, ale przy nich jest dużo pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mieszkam w mieszkaniu A więc nie mam problemu z ogrodzeniem. Ale osoby które mają dom powinny przeczytać ten post.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomocny post dla wielu osób :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czeka mnie wymiana ogrodzenia, jednak przy tak dużej działce jaką mamy to bardzo duży koszt, dlatego bardzo to odwlekam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja planując ogrodzenie to na pewno zdecydowanie zastanowie się nad ogrodzeniem drewnianym, którego jestem wielką fanką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że ten wpis będzie pomocny dla osób, które są w trakcie budowy domu. Fajnie, że tworzysz takie treści.

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie jest akurat siatka, ponieważ jest w sumie najtańsza, a mieszkam w takim miejscu że nie potrzebuję zbyt mocno się chować:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie myślę nad zmianą ogrodzenia u mnie w domu. Musze przyznać że wybór jest teraz bardzo duży, wszystko zależy od naszych finansów.

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie za drewnianymi deskami rósł piękny, wysoki bukszpan, niestety w zeszłym roku dopadła go choroba i żeby uratować krzaki na tyłach ogrodu, trzeba było go w całości wyciąć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger