"Biuro podroży nosorożki Papti. Papti i góra na horyzoncie", Marcin Mordka

 

   Moja córka bardzo lubi książeczki, gdzie bohaterami są zwierzęta. Dlatego staram się wybierać dla niej propozycje, gdzie pojawiają się zwierzaki i które ją zainteresują. Przygody nosorożki Papti poznała z książeczką „Przygody w dżungli Łubu-dubu”, więc gdy pojawiła się kolejny tom z serii Biuro podróży nosorożki Papti postanowiłam go zamówić. Papti i góra na horyzoncie to druga książeczka pokazująca pracę Papti w swoim biurze podróży.

 

papti i góra na horyzoncie


  „Wybierzcie się z Papti w podróż do Ameryki Południowej!


  Nosorożka wyrusza wraz z przyjaciółmi w rejs tratwą do ojczyzny leniwca Śpiocha- kolorowej dżungli nad rzeką Amazonką. Zawiera tam mnóstwo znajomości z przedstawicielami nieznanych jej dotąd gatunków zwierząt. Aby pomóc nowym przyjaciołom wybrać się na niezapomniane wakacje, Papti otwiera we wnętrzu baobabu oddział swojego biura podróży.”

   Papti wyrusza w podróż razem ze Śpiochem- zaprzyjaźnionym leniwcem i Gadułą- papugą. Razem tratwą udają się Ameryki Południowej. Przyjaciele poznają tam wiele nowych zwierząt, którzy chcą wybrać się na wakacje. Papti postanawia otworzyć nowy odział swojego biura i pomóc nowym znajomym. Tak więc we wnętrzu drzewa baobabu powstaje biuro podróży Papti. Nosorożka podejmuje trudne wyzwanie, wybierając miejsca podróży dla nowych znajomych, jest pomysłowa i rezolutna, co pomaga jej w pracy. Papti wybierze się na wycieczkę na szczyt góry na horyzoncie, która będzie pełna niespodzianek.

 

papti i góra na horyzoncie


  Książeczka zawiera 10 opowiadań. Każdy rozdział poświęcony jest innemu klientowi biura podróży Papti. Nosorożka stara się poznać zwierzęta i ich codzienność, co pomaga jej wybrać najlepsze miejsce na wakacje. Papti jest dla zwierząt nie tylko osobą, która wysyła ich na wakacje, ale i pomaga im rozwiązać różne problemy. Warto omówić z dzieckiem każdą historię z książeczki, pokazuje ona że nie tylko praca jest ważna, ale i odpoczynek. Uważam, że każda historia ma ważny przekaz, który nie zawsze jest widoczny od razu, co warto pokazać dziecku. Książka ozdobiona jest pięknymi ilustracjami, które spodobają się każdemu dziecku. My serdecznie polecamy.Jakie książeczki lubią Wasze dzieci?

 

 


 

5 komentarzy:

 1. uwielbiam takie książki, kolorowe, wesołe, wciągające i interesujące. Już widzę jak może dzieciaki nie dawałby mi spokoju i w kółko chciały by czytać o przygodach Papti ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy dobrze kojarzę, bo sporo książek przewija się przez mój dom, ale chyba miałam okazję się z nią już spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo dobrego naczytałam się już na temat tej dziecięcej publikacji. W wolnej chwili polecę ją siostrze i przypomnę o tym tytule, bo wiem, że ma go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że mój syn dałby sobie radę z nią sam. Fajnie, bo szukam mu ostatnio takich książek żeby go zachęcić do samodzielnego czytania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger