Jak obdarować bliskich prezentami na święta w czasie pandemii?

 

   Święta coraz bliżej, więc czas pomyśleć o prezentach dla rodziny i znajomych. Sytuacja jednak nie jest łatwa przez panującą pandemię i liczne obostrzenia, które uniemożliwiają spotkania. Wiele osób spędzi czas świat w swoim domu, wykorzystując możliwość „spotkań” online. Rozmowy przez Internet w jakimś stopniu pomogą, jednak nie umożliwią podarowania bliskim prezentów. Nie należy jednak z nich rezygnować, warto wysłać prezenty kurierem.

 

wysyłka preznetów świątecznych kurierem


Dlaczego warto wysyłać prezenty świąteczne kurierem?


  Pozbawieni możliwości osobistego wręczenia prezentów bliskim, powinniśmy korzystać z różnych sposobów, aby mimo wszystko dać im upominki. Wysyłka prezentów świątecznych przy pomocy kuriera to świetne rozwiązanie w obecnej sytuacji. Wystarczy przygotować prezent, zamówić kuriera, który odbierze od nas paczkę i przekaże ją dalej. Wybierając dostawcę paczki warto skorzystać z serwisu allekurier.pl, który oferuje przesyłki kurierskie. W ofercie znajdują się popularne firmy: InPost, DPD, DHL, UPS, FedEx. Koszt wysyłki paczki jest znacznie tańszy przez serwis niż bezpośrednio u firmy. Ceny zaczynają się już od ok. 6zł. Serwis gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki i szybką dostawę. Wybierając usługi serwisu, zaoszczędzamy czas i pieniądze, ponieważ wszystkie działania wykonujemy z domu. W jednym miejscu mamy dostęp do różnych firm kurierskich i możemy łatwo wybrać najlepszą opcję dla nas. Dodatkowo możemy wykonać wycenę przesyłki.

Jak zamówić kuriera?


  Zamówienie kuriera po obiór paczki jest banalnie proste. Wystarczy na stronie serwisu wypełnić zakładkę „zamów kuriera” podając tam takie dane jak wielkość paczki i wagę. Paczka zostanie wyceniona , należy wybrać najlepszą ofertę i firmę kurierską, która ma zając się zleceniem. Następnym krokiem jest opłacenie przesyłki i wydrukowanie listu przewozowego, który musi zostać naklejony na paczkę. Kurier zgłosi się po paczkę w umówionym terminie. Wszystko jest łatwe i wygodne.

  Warto zamówić kuriera i wysłać paczkę wcześniej, okres przed świąteczny jest bardzo pracowity dla firm kurierskich i mogą mieć one opóźnienia.

 

przesyłki kurierskie


Jak przygotować paczkę do nadania?


  Prezent należy spakować w prostopadłościenny karton sklejony taśmą, aby przesyłka była standardowa. Nie oklejamy paczki kolorowym papierem, nie przypinamy na niej wstążek i ozdób. Wszystko to może ulec zniszczeniu podczas transportu, dodatkowo utrudnić przewóz, jak i segregację w punkcie. Paczka powinna być „prosta” z wyglądu, jednak w środku prezent można ładnie ułożyć czy ozdobić, aby zrobić wrażenie na osobie obdarowywanej.

Co można wysłać kurierem?


  Teoretycznie w paczce może znajdować się wszystko, nie ważne czy będą to zabawki, ubrania, kosmetyki, słodycze, gadżety, gry czy rzeczy wykonane samodzielnie. Ważne, aby wszystko było dokładnie zabezpieczone i odpowiednio oznaczone. Warto w paczce umieścić folię bąbelkową lub papier, aby zawartość się nie przesuwała. Wysyłając szklane rzeczy warto przykleić naklejkę, która informuje kuriera o specjalnej ostrożności przy przesyłce.

 

  Korzystacie z usług firm kurierskich przy doręczeniu paczek prezentowych dla bliskich na święta?

 

 

Artykuł sponsorowany

 

20 komentarzy:

 1. Liczę jednak, że mimo wszystko się spotkamy, a do przesyłek wybieram dpd, bo mi najbliżej, najwygodniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej z paczkomatów, ale jeśli chodzi o przesyłki do nas to często wybieramy kuriera, więc tak naprawdę dobrze wiedzieć. Dla mnie super wpis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, wiele rzeczy wysyłam teraz kurierem. Prezenty do bliskich, którzy mieszkają daleko też zamierzam wysłać kurierem, bo w tym roku nie ma co liczyć na jakieś dalsze wycieczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie korzystałam z takiego rozwiązania, ale ponieważ szykuje się sporo wysyłek w najbliższym czasie, chętnie sprawdzę ten wariant, czy i mnie wyda się korzystny. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli jest taka potrzeba to zamawiam paczkę kurierem, robię tak często. Jednak prezenty na święta dostarczam osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja akurat nie mam komu wysyłać paczek na święta, bo mój tata mieszka w tym samym mieście i z pewnością spędzimy je razem. Jednak to dobry sposób na tegoroczne wręczanie podarunków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurierzy w tym okresie zawsze mieli więcej pracy, a w tym roku z pewnością będą jej mieć znacznie więcej. Ale dobrze, że ich mamy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Na całe szczęście mieszkamy w tej samej miejscowości więc większych problemów nie będzie z dostarczeniem prezentów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w tym roku wiem, że na pewno nie zobaczę moich siostrzenic i prezenty zostały już zamówione i idą bezpośrednio do nich - dzięki kurierom oczywiście. Ale jak pomyślę ile roboty ich teraz w grudniu czeka, to aż mi ich żal.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podobno ma być ograniczenie do 5 osób przy Wigilijnym stole... moje gospodarstwo domowe liczy sobie 7 osób. Tak czy inaczej w dobie pandemii tylko tak będziemy mogli przekazać prezenty mieszkającej dalej rodzinie i przyjaciołom.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że w dobie dzisiejszej pandemii wysyłka prezentów kurierem, to będzie zdecydowanie najlepszy i najbezpieczniejszym sposób. Tylko trzeba odpowiednio wcześnie to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 12. W obecnych czasach to najlepszy sposób na przekazanie prezentu!

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzięki tej pandemii odkryliśmy ile rzeczy można zrobić online i wysyłkowo. Mimo wszystko prezent wręczony samodzielnie, to jednak zupełnie co innego.

  OdpowiedzUsuń
 14. praca kurierów podczas pandemii jest niezwykle ważna, dlatego staram się zawsze być dla nich miła, nawet kiedy rozbudzą moje prawie uśpione dziecko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak wiadomo bardzo częste kupuje się prezenty przez internet. Sama tak zrobiłam. No ale nie wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 16. Szczerze mówiąc coraz częściej. Nie lubię chodzić na pocztę, wiec jak mogę to korzystam albo z kuriera albo z paczkomatów. A że właściwie cała rodzina daleko, to kurier jest idealną opcją zastępcy Mikołaja ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo dobry pomysł. Z moją siostrą właśnie tak będziemy wysyłać sobie prezenty. Co prawda mieszaka 60 km do nas, ale w te Święta nie będziemy się widzieć niestety.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger