Dlaczego warto kupić dziecku profilaktyczne buty na zimę?

 

   Przed rodzicami czas wyboru obuwia zimowego dla swoich dzieci. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza gdy chcemy uchronić stopy dziecka przed wadami. Warto wybrać buty profilaktyczne, które zapewniają prawidłowy rozwój stopie i uniemożliwiają powstawanie wad postawy.  Dlaczego takie buty to dobry wybór?

 

Jakie buty wybrac na zimę dla dziecka


  Buty profilaktyczne chronią stopę przed nieprawidłowym ułożeniem i deformacją. Dzięki nim stopa jest odpowiednio ułożona i postawa chodzenia poprawna. Buty te zapobiegają rozwijaniu się wad postawy i stopy, takie jak: płaskostopie, haluksy, koślawa pięta. Buty profilaktyczne przeznaczone są dla dzieci, które nie mają wad postawy i stopy, te buty nie leczą, ale zapobiegają powstawaniu wad. Buty te można zamienić w ortopedyczne, dzięki odpowiednio dobranej wkładce. Należy jednak pamiętać, że nie każda wada da się „leczyć” za pomocą samej wkładki.


Na co zwrócić uwagę wybierając buty profilaktyczne?

  Buty profilaktyczne nie różnią się wyglądem od zwykłych butów. Jednak ich wykonanie i właściwości zapewniają ochronę stopy. Wybierając buty profilaktyczne, należy zwrócić uwagę na:
- sztywny zapiętek
- antypoślizgową i elastyczną podeszwę
- szerokie i wysokie czubki na palcach- zapobiegają ściskowi
- regulowane zapięcie-  pozwala zwiększać lub zmniejszać szerokość buta, najlepiej sprawdzają się rzepy lub sznurowadła
- wykonanie  naturalnych materiałów
- odpowiedni rozmiar buta- dotyczy to każdych butów, jednak warto o tym wspomnieć, ponieważ nie tylko małe obuwie źle wpływa na stopę, ale i zbyt duże. Większe buty źle stabilizują pietę i zmuszają stopę do nieprawidłowych zgięć, co powoduje wady postawy.

  Buty zimowe profilaktyczne dla dzieci stanowią ochronę przed rozwijaniem się wad, a także chronią  i stabilizują nogę dziecka. Buty na zimę dodatkowo powinny być dobrze dopasowane, chronić przed kontuzjami, stabilne, ciepłe, nieprzemakalne, wygodne i komfortowe w noszeniu. Marki posiadające w swoim asortymencie profilaktyczne obuwie oferują modne fasony, wzory i kolory, dzięki czemu dziecko chętnie będzie wybierać buty, które zapewnią mu zdrowe nóżki i stopy. Zakup butów profilaktycznych dla dziecka to najlepszy wybór i inwestycja, zwłaszcza że to obuwie nie jest dużo droższe niż tradycyjne buciki. Kupujecie buty profilaktyczne?


5 komentarzy:

 1. Nigdy takich butów nie kupowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory nie kupowałam, ale przyjrzę się im bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nigdy nie noszę butów typowych na zimę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, nie kupuję butów profilaktycznych, jednak ostatnio na ich temat w sumie przypadkowo dość sporo czytałam. Dobrze, że teraz są takie modne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz już kupujemy zwykle obuwie, ale oczywiście tylko sprawdzonych marek. Kiedyś walczyliśmy z prawidłową postawą stóp i wtedy były tylko buty profilaktyczne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger