Elementarz dobrych manier pana Szopa- pomocnik w wychowaniu dziecka  Jak każda mama, chcę aby moje dziecko było dobrze wychowane i wyrosło na kulturalnego człowieka. Codziennie staram się pokazywać córce jak powinna postępować, co jest dobre, a co złe. Kilka tygodni temu to zadanie znacznie ułatwiła mi książeczka Elementarz dobrych manier pana Szopa od wydawnictwa Wilga.


jak nauczyć dziecko dobrych manier


  „Elementarz dobrych manier pana Szopa to pełna humoru książka o zasadach dobrego wychowania. Charyzmatyczny i zabawny zwierzak – Pan Szop, krok po kroku, rym po rymie przeprowadza najmłodszych przez kolejne zasady jak należy się zachowywać.

   Zabawne ilustracje i rymy sprawią, że Pana Szopa polubi każdy przedszkolak.
  Wyjątkowa szkoła- szkoła Pana Szopa,
Tyle w niej mądrości, posłuchaj i popatrz!
Dobre wychowanie i jego zasady-
Pan Szop dziś zostawia dla Was cenne rady.”dobre maniery dzieci


  Elementarz dobrych manier pana Szopa to fantastyczna książeczka dla dzieci, która pokazuje jak należy się zachowywać, a czego unikać. Zasady dobrych manier dotyczą codziennych czynności, które dziecko spotyka w swoim otoczeniu. Na każdej rozkładówce książki znajduje się króciutki wierszyk dotyczący danej zasady, powtórzenie zasady, którą dziecko powinno zapamiętać i kolorowy rysunek. Całość jest świetnie wykonana, dzięki czemu dziecko łatwo dowiaduje się jak powinno się zachować w danej sytuacji.nauka dobrych manier


  Pan Szop w przyjazny sposób przedstawia dobre maniery, uczy jak powinny zachowywać się dobrze wychowane dzieci i czego mają unikać. Tak jak wspomniałam odnosi się to do codziennego życia, np.  jak się przywitać i pożegnać, jak rozmawiać ze starszymi, kiedy telefonować, spożywanie posiłków sztućcami, jak wycierać nos. Znajduje się tutaj wiele zasad czego nie robić, np. podsłuchiwanie, przerywanie rozmowy, dłubanie w nosie, krzyczeć i mówić brzydkich słów, wpychać się w kolejkę. 


  Książeczka jest naprawdę świetna, zarówno przez swoją treść, a także ilustracji, które nawiązują do przedstawianych zasad dobrych manier. W łatwy i zrozumiały sposób przedstawia dziecku zasady i zachęca do ich nauki. Milenka bardzo chętnie wybiera ją do czytania i często w ciągu dnia przypomina przy różnych sytuacjach, co należy zrobić bo tak było w książeczce. Cieszę się, z tego jaki wpływa ma ta książeczka na zachowanie mojego dziecka.recenzja książki elementarz dobrych manier

  Informacje techniczne:
Tytuł: Elementarz dobrych manier pana Szopa
Autor: Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Wydawnictwo: Wilga
Ilość stron: 96
Oprawa: gąbka„Papierek, kartonik oraz inne śmieci sprzątają po sobie wszystkie grzeczne dzieci.”  Pamiętacie o nauce dobrych manier swoje dzieci? Wykorzystujecie do tego książeczki?5 komentarzy:

 1. Taka książka jest idealną opcją dla dzieci, dobre maniery trzeba pielęgnować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie takie Elementarze kupować dzieciom. Im też się podobają

  OdpowiedzUsuń
 3. ta książka jest teraz bardzo na czasie, na pewno pomaga przy tłumaczeniu dziecku różnych zasad np, przy jedzeniu

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłe dla oka wydanie, nie znamy tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przypadły mi do gustu te rymowane pouczenia. Dzieci kochają taka lekka i przystępna formę zdecydowanie bardziej niż surowe wyliczanie co im wolno a czego nie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger