Jak działa kalkulator OC/AC i dlaczego warto z niego korzystać?  Zadaniem każdego kierowcy jest ubezpieczenie swojego samochodu. Niestety ceny takiego ubezpieczenia zwalają z nóg, zwłaszcza młodych kierowców, którzy pozbawieni są wszelkich zniżek. Warto porównać oferty zakładów ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą propozycję, która w pełni zostanie dopasowana do pojazdu i właściciela. W celu porównywania ofert ubezpieczenia warto skorzystać z kalkulatora OC/AC.


jak działa kalkulator oc

Co to jest kalkulator OC/AC?


  Kalkulator OC/AC jest to urządzenie do porównywania ubezpieczeń od wielu firm. Dzięki niemu możemy otrzymać ofertę ubezpieczenia swojego pojazdu i wybrać najlepszą dla nas.  Narzędzie działa szybko i łatwo, możemy korzystać z niego w domu bez potrzeby wychodzenia do zakładu ubezpieczeń. 


Jak działa kalkulator OC/AC?


  Kalkulator na podstawie przedstawionych danych przedstawia oferty ubezpieczeń. Należy wypełnić formularz, gdzie niezbędne są dane dotyczące samochodu, a także jego właściciela.
  Informacje dotyczące pojazdu są bardzo szczegółowe i dotyczą wielu kwestii takich jak: rok produkcji, marka, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja pojazdu, model pojazdu, w jakim celu używany jest samochód, przebieg, ilu miał właścicieli, kraj pierwszej rejestracji, gdzie samochód jest parkowany nocą.
  Następne pytania dotyczą właściciela: imię, nazwisko, pesel, data urodzenia, data otrzymania prawa jazdy, zawód, ilość dzieci poniżej 26 roku życia, czy pojazd ma współwłaścicieli, historii ubezpieczenia właściciela.
  Na zakończenie podajemy e-mail, na który otrzymuje się wszelkie wyliczenia ubezpieczenia. Wszystkie dane potrzebne są, aby jak najlepiej dopasować ubezpieczenie. Nie warto wpisywać fałszywych informacji, może to negatywnie wpłynąć na kwotę zaproponowanych składek. Każde pytanie, a raczej jego odpowiedź ma wpływ na cenę polisy, bez dokładnych danych nie ma możliwości wystawienia rzetelnych wyliczeń. Samo wypełnianie danych jest proste, większość pytań ma gotowe odpowiedzi do wyboru, które tylko zaznaczamy. Czas wypełnienia całego formularza to zaledwie kilka minut. 


Jakie ubezpieczenie OC/AC wybrać?


  Po skorzystaniu z kalkulatora OC/AC otrzymujemy zestawienie propozycji ubezpieczenia. Warto dokładnie je przeanalizować i wybrać odpowiednie. Z góry każdy odrzuca najdroższe ubezpieczenie i skupia się na najniższych ofertach, jednak warto także zainteresować się pośrednimi. Najniższe ubezpieczenie może nie zawierać w swoim pakiecie odpowiedniego zakresu ochrony samochodu. Nie warto kierować się wyłącznie ceną, najważniejszym kryterium jest zakres ochrony, jaki posiada pakiet ubezpieczenia. 
Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC?


  Zalety z używania kalkulatora OC/AC:
- Czas- korzystając z internetowego kalkulatora, nie musimy jechać specjalnie do różnych ubezpieczycieli, aby poznać ich oferty. Wszystkie propozycje mamy w jednym miejscu i czasie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Średni czas na wykonanie przeliczeń i otrzymanie zestawienia do porównania to tylko 7 minut.
- Pieniądze- porównywając  otrzymane oferty, możemy wybrać najlepszą cenowo i tym samym zaoszczędzić pieniądze. Różnica w wysokości ceny ubezpieczenia może być nawet o 50%. Dodatkowo nie wydajemy na dojazdy do placówek ubezpieczycieli. Korzystanie z kalkulatora jest bezpłatne.
- Jasność informacji- już podczas wypełniania formularza mamy przejrzysty układ, dzięki czemu szybko jesteśmy w stanie podać niezbędne informacje. Jest to łatwiejsze niż podawanie wszystkiego pracownikowi firmy. Otrzymując zestawienie ofert ubezpieczeń, także mamy wszystko czarne na białym. Mając wszelkie informacje danej polisy, przed sobą, łatwo jest zdecydować się na najlepszą.
- Umowa online- większość ofert ubezpieczenia można wykupić na odległość. Umowy online mają taką samą wartość jak te zawarte w placówce ubezpieczyciela.


  Kalkulator OC/AC to bardzo przydatne urządzenie, które pomaga wykupić najlepsze ubezpieczenie dla samochodu. Warto korzystać z usług kalkulatora i jego zalet, ciesząc się zaoszczędzonym czasem i pieniędzmi.   Korzystacie z kalkulatora OC/AC? W jaki sposób wybieracie polisę?

13 komentarzy:

 1. Myślę, że taki kalkulator to bardzo przydatna rzecz. Sama nie jeżdżę i nie mam prawa jazdy, więc mąż zajmuje się sprawami ubezpieczenia naszego auta, jednak pokażę mu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie korzystam. Mam swojego ubezpieczyciela który wybiera dla mnie najbardziej korzystną wersję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Informacje, które mogą się przydać mojemu mężowi, chętnie mu je podeślę do rozpracowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie korzystałam z takiego kalkulatora :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc to ja się w ogóle na tym nie znam, nigdy nie korzystałam z takich kalkulatorów

  OdpowiedzUsuń
 6. O ten temat jest u mnie właśnie na czasie, muszę zacząć się tym interesować, bo niedługo zostanę kierowcą :) Z takiego kalkulatora jeszcze nie korzystałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wlasnie za niedługo mamy ubezpieczenie auta, musimy coś ogarnąć może zobaczę na ten kalkulator.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podoba mi się Twój wpis ze względu na to, że nie wybierasz najtańszej oferty. Najtańsza nie zawsze oznacza najlepszą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Często korzystam z porównywarki cen, gdy szukam wczasów w miarę korzystnej cenie. Zdążyłam się przekonać, że wiele da się zaoszczędzić w ten sposób. Dlatego z chęcią będę różnie korzystać z kalkulatora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze korzystam z kalkulatora OC, głównie z powodu... lenistwa :)
  Nie chce mi się dzwonić po różnych ubezpieczycielach, wolę w jednym miejscu poznać różne oferty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja coraz częściej korzystam z kalkulatorów. To dla mnie spora różnica zapłacić mniej skoro często takie sam zakres ubezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie kwestiami ubezpieczeń zajmuje się mój mąż. Chyba korzysta z takiego kalkulatora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam się na tych sprawach. Wszystko co związane z autem załatwia mój mąż. Zresztą ja i tak nie mam prawa jazdy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger