Zalety ogrzewania domu gazem Ogrzewanie domu w dzisiejszych czasach jest tematem na topie. Tradycyjne piece węglowe uważane są za zło, które posiada znacznie więcej minusów niż plusów. Ogrzewanie gazem zdobywa zwolenników, którzy głośno namawiają do wybierania tego sposobu. Wybierając sposób ogrzewania za pomocą propanu, musimy być do tego przekonani, a pomogą nam w tym zalety płynące z wyboru tej metody.
  Analizując wszelkie pozytywne aspekty dotyczące wyboru ogrzewania gazem- propan, warto zwrócić uwagę na:
- Pozytywny wpływ na ekologię- tradycyjne piece węglowe nie są bezpieczne dla środowiska, wprowadzają do atmosfery spaliny, smog, zanieczyszczają powietrze i nas trują. Wybierając propan jako paliwo grzewcze, nie wpływamy negatywnie na środowisko. Propan jest czystym gazem, w trakcie spalania nie uwalnia do powietrza węglowodorów, które są dla nas niebezpieczne. Faktem jest, że spalanie wytwarza dwutlenek węgla, jednak jest on na tyle niski, że nie wpływa negatywnie na powietrze, ponieważ pobliskie drzewa zmieniają go w tlen.
- Niski koszt utrzymania- sama inwestycja instalacji grzewczej gazem nie jest tania, jednak szybko się zwraca. Projekt i wykonanie całej konstrukcji to spora suma, ale przekładając ją na dodatkowe zalety, jest łatwa do akceptacji. Gaz stosunkowo jest tani, a jednocześnie wydajny.
- Wygoda i łatwość użytkowania- kotły gazowe są wygodne w użytkowaniu. Wystarczy odpowiednio ustawić poziom grzania i wszelkie parametry, które same działają bez interwencji właściciela mieszkania.  Dodatkowo jest to wygodna opcja, która nie wymaga działań związanych z zakupem węgla i drzewa, przywozem, wnoszeniem do kotłowni, a następnie paleniem i wynoszeniem popiołu. Decydując się na gaz, nie musimy martwić się o dym czy zapalenie się sadzy w komie, co może doprowadzić do pożaru domu. Zaletą jest także rozmiar kotłów gazowych, które są mniejsze niż piece i nie wymagają specjalnego pomieszczenia na montaż.   Decydując się na ogrzewanie domu gazem-propan, warto zapoznać się ze wszelkimi zagadnieniami z tym związanymi. Na stronie http://lpgdirect.pl/ możemy przeczytać informacje na temat tego sposobu ogrzewania.
6 komentarzy:

 1. Jest wiele plusów, my planujemy przejść na ogrzewanie gazowe w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój wujek ma właśnie w domu ogrzewanie gazowe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja słyszałam że takie ogrzewanie bardzo dobrze wychodzi chociaż sama się nie wypowiem bo mieszkamy w kamienicy i mamy tutaj założone ogrzewanie centralne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w mieszkaniu ogrzewanie gazowe i jestem zadowolona. Taka forma jest bardzo wygodna, a cenowo także wychodzi korzystnie, chociaż początkowo mnie ostrzegali, że będę żałować i będę płacić tysiące. Oczywiście mówiły to osoby, które nigdy nie miały ogrzewania gazowego. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zawsze gazowe ogrzewanie to niski koszt. Jeśli jest się do czego podłączyć to ok, ale w sytuacji, gdy trzeba byłoby na podwórku postawić sobie butlę sytuacja wygląda już całkiem inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby ogrzewanie gazet to fajna sprawa bo nie trzeba się brudzić i dokładać co chwila do pieca. Jednak jeżeli dom jest słabo ocieplony to takie ogrzewanie wiąże się niestety z ogromnymi kosztami.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger