Strzelnictwo- hobby dla każdego  W dzisiejszych czasach pęd życia i ciągły brak czasu sprawia, że jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Brakuje nam czasu na odpoczynek i oczyszczenie umysłu, a także możliwości na ciekawe spędzanie wolnej chwili. Idealnym miejscem, które może nam to zapewnić jest strzelnica.  Strzelnica to miejsce, gdzie każdy może aktywnie spędzić czas. W trakcie korzystania ze strzelnicy mamy możliwość ćwiczenia swojego opanowania, koncentracji, wzroku, poprawnego oddychania. Strzelanie wspiera poprawną postawę ciała i wzmacnia mięśnie, a także pomaga pracować nad naszą psychiką. Zdobycie tych umiejętności jest przydatne w codziennym życiu i ułatwia nam funkcjonowanie. Strzelanie dostarcza wiele emocji i adrenaliny, daje możliwość świetnej zabawy czy rozgrywania zawodów, a przede wszystkim pozwala się odstresować i odciąć od codziennego natłoku. Chcąc rozpocząć przygodę ze strzelaniem, warto odwiedzić strzelnice i zapoznać się z jej zasadami funkcjonowania. Każdy taki obiekt zapewnia instruktorów, którzy na pewno chętnie przedstawią wszelkie informacje na jej temat.

  Strzelnica to dobry pomysł na spędzanie czasu samotnie, ale także z rodziną czy znajomymi. To świetne miejsce, aby poznać także nowe osoby, o tym samym zainteresowaniu i pasji, jaką może być strzelanie. Spędzanie czasu na strzelnicy jest zasadniczo bezpieczne, o ile przestrzega się wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zazwyczaj zasady są mocno rygorystyczne i przestrzegane, dlatego ze strzelnicy mogą korzystać także dzieci. 


  Strzelnictwo to interesujące hobby, które nie tylko uczy nowych umiejętności czy daje możliwość relaksu, ale także pozwala zapoznać się z bronią. Strzelnica zapewnia możliwość korzystania z różnego rodzaju broni, oczywiście pod nadzorem instruktora. Broń wykorzystywana na strzelnicy to tak zwana broń sportowa. Broń ta idealnie nadaje się do celów rekreacyjnych, szkoleń czy treningów. Do wyboru mamy różne rodzaje broni (długa lub krótka) dostosowana do potrzeb osoby, która z niej korzysta.  Wszystko to sprawia, że strzelnicowo sportowe jest coraz bardziej popularne i wybierane jako rozrywka czy forma prezentu. Jedynym małym minusem dla niektórych może być cena takiego hobby, która jest dość rozbieżna w zależności od strzelnicy, a także naszych oczekiwań. Osobiście każdemu polecam taką formę rozrywki, z własnego doświadczenia, wiem, że gdy raz się spróbuje, chęć na kolejny raz zawsze pozostaje. Co myślicie o korzystaniu ze strzelnicy? Może sami tak spędzacie wolny czas?
13 komentarzy:

 1. Byłam na strzelnicy raz, ale niezbyt mnie to wciągnęło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raz strzelałam z wiatrówki, nawet mi się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj raczej nie dla mnie. Jestem tak ślepa, że na bank ostrzelała bym wszystko dookoła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. w szkole miałam strzelnice i mogłam zapisać się na zajęcia ze strzelectwa, całkowicie darmowe, żałuję, że nie skorzystałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie niestety nie ciągnie kompletnie do strzelnictwa. To nie dla mnie :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chciałam sobie postrzelać na strzelnicy, ale jakoś nigdy nie było okazji <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Używanie broni powinno się łączyć z odpowiednim myśleniem. Ja strzelałam tylko raz. Jestem zachwycona. Trzymanie broni to duża odpowiedzialność

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam tylko raz na strzelnicy. Myślę, że to fajna forma spędzania czasu, wszystko oczywiście w dozwolonym do tego miejscu

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za taką formą spędzenia wolnego czasu.. Chłopak lubi strzelać, mnie to denerwuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od niedawna w moim mieście jest strzelnica i mam ochotę zacząć tam chodzić. Kiedyś miałam możliwość strzelania w jednostce wojskowej gdzie byłam na 2 tygodniowym plenerze malarskim.

  OdpowiedzUsuń
 11. fajne rozładowanie stresu, u nas nie ma takiej dla cywilów w pobliżu

  OdpowiedzUsuń
 12. W szkole mundurowej miałam pełno zajęć ze strzelnictwa, nie ukrywam, że bardzo je lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. jako młody chłopak,mój mąż brał udział w zawodach strzeleckich, fajna sprawa na pewno można się odstresować i miło spędzić czas :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger