Wyposażenie firm w sprzęt i artykuły BHP  Każda firma musi zapewnić swoim pracownikom sprzęt, który ułatwia pracę, a jednocześnie dba o zdrowie i życie. Artykuły i środki BHP wymagane są na każdym stanowisku pracy i odpowiednio dostosowane do pracowników oraz ich obowiązków. W każdym miejscu pracy wymagane są takie artykuły i środki, dlatego należy dobrze wyposażyć takie miejsca i zapewnić ochronę swoim podwładnym. Jest to obowiązkiem pracodawcy, a nie wywiązanie się grozi karą.
  Wybierając towary BHP, należy zwrócić uwagę na wszelkie atesty i certyfikaty, dzięki czemu mamy świadomość, że wybieramy najlepszej jakości sprzęt i artykuły. Każde miejsce pracy charakteryzuje się indywidualnym zestawem sprzętu i artykułów BHP. Podczas dobierania sprzętu należy zwrócić uwagę na rodzaj wykonywanej pracy, wszelkie ewentualne zagrożenia co pozwoli w pełni dopasować środki ochronne. Do podstawowego ubioru ochronnego pracownika i sprzętu zalicza się: okulary, rękawiczki, nauszniki, zatyczki do uszu, maski ochronne dróg oddechowych, kaski, czepki, odzież robocza i ochronna, obuwie. Zestaw taki powinien chronić przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać pracownia na miejscu pracy. Priorytetem każdego pracodawcy jest zapewnienie wszelkich rzeczy BHP i poinstruowanie pracowników, do czego służą i jak poprawnie się nimi posługiwać, jest to konieczność. Nieodpowiedni ubiór może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Kompletując sprzęt BHP warto skorzystać z oferty sklepu Glovex, gdzie dostępne są różnego rodzaju artykuły i urządzenia BHP.

  Przykładem konieczności zastosowania ochronnego sprzętu dla pracownika może być przyłbica spawalnicza. Oczy są bardzo ważne i dbanie o nie jest podstawą w pracy spawacza. Pracownik, dzięki zastosowaniu przyłbicy spawalniczej chroni oczy, a także twarz przed wszelkimi urazami mechanicznymi, termicznymi i fotochemicznymi. Pamiętacie o dbaniu o swoje zdrowie przy użyciu sprzętu BHP? 

5 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger