Na co zwrócić uwagę planując stoisko na targi?


  Targi to idealny sposób do pokazania się światu. Nie ważne w jakiej dziedzinie, warto brać udział w takich wydarzeniach. Najważniejszym zadaniem przed wybraniem się na targi jest zaplanowanie i przygotowanie swojego stoiska. Dobrze zorganizowane stoiska targowe przyciągają potencjalnych klientów i pozwalają nam się wykazać.  Jak przygotować stoisko na targi?  Targi skupiają w jednym miejscu i czasie dziesiątki przedsiębiorców. Klienci odwiedzający targi nie mają łatwo, widząc wokół wiele stoisk, trudno im zdecydować gdzie podejść. Warto zatem ich zachęcić do wybrania naszego stoiska i pokazać, że było warto je wybrać. Planując stoisko, należy skupić się na kilku kwestiach:
- wygląd- nie ma co się oszukiwać, uczestniczy targów, często podchodzą do tych stoisk, które skupiają na sobie ich wzrok. Wygląd jest bardzo ważny, warto zatem odpowiednio rozplanować dostępne miejsce. Forma stoiska powinna nawiązywać do firmy, czyli warto wykorzystać w ozdobie takie same kolory bazowe, jakimi charakteryzuje się firma. Dodatkowo wyeksponować logo i swoje produkty, w przejrzysty i łatwo dostępny sposób. Nie wskazany jest przesyt, warto zdecydować się na minimalizm. Mniej znaczy więcej.
- rozmieszczenie- umiejscowienie gablot, ekspozycji czy wyspy na środku, także powinno być zaplanowane. Zbyt bliskie umieszczenie wszystkiego, może dawać wrażenie chaosu, braku przestrzeni i ścisk. Stoisko powinno być przestrzenne, dawać możliwość łatwego poruszania się wokół niego.
- darmowe gadżety- nic tak nie przyciąga klientów, jak darmowe prezenty. Dobrym rozwiązaniem jest wystawienie takich upominków i zachęcenie nimi do zainteresowania się naszym stoiskiem.  Gadżety powinny mieć formę reklamową, która dodatkowo wpływa na klienta. Obok gadżetów należy rozłożyć ulotki i broszury, które można zabrać ze sobą do domu.
- obsługa- odpowiednia osoba za stoiskiem potrafi swoim uśmiechem zachęcić do podejścia. Warto wybrać reprezentacyjną osobę, która nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale jej wiedza zaskoczy odwiedzających. Często ludzie zadają wiele pytań, należy na wszystkie odpowiadać z największą dokładnością.Na co zwracacie uwagę przy stoiskach na targach? 


 

22 komentarze:

 1. Stoisko na targach musi przede wszystkim wyróżniać się tym "czymś" Może zastosowanie nieoczywistych barw, rekwizytów, wprowadzenie czegoś oryginalnego :)
  Oczywiście piękny uśmiech i miłe nastawienie osób obsługujących powinno być priorytetowe.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Stoiska powinny wyglądać przejrzejcie oraz czytelnie nie za dużo produktów szczera i wyczerpująca rozmowa.
  Uśmiech na twarzy nie zbyt nachalny stosunek do klienta najpierw klient niech się obejrzy produkty a potem zagadnąć, nie lubię sytuacji gdzie pod chodzę do stoiska nie mam czasu zobaczyć produktów a już obsługa mnie zagaduje.
  To jest nie takt nie miły w wobec klienta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zwracam uwagę przede wszystkim na dostępność nowości 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem takie stoisko powinno obfitować w nowe produkty :) No i oczywiście zadbanie o przyjazną atmosferę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musi przyciągnąć mnie z daleka swoim wyglądem - być ciekawe, inne jak wszystkie. No i oczywiście obsługa musi być konkretna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kika razy miałam możliwość uczestniczyć w targach i cała organizacja musi być dobrze logistycznie przeprowadzona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na targach przede wszystkim zwracam uwagę na estetykę całej kompozycji, na to czy wszystko ułożone jest w ciekawy,przyciągający uwagę sposób oraz na to czy całość zgrywa się ze sobą kolorystycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwracam uwagę na obsługę, estetykę i porządek, ale przede wszystkim sama oferta musi przyciągnąć moje oko :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba każdy z nas lubi i oczekuje oryginalności, czegoś co nas przyciągnie czymś nowym i nietuzinkowym - choć chyba najważniejszą sprawą jest miła i fachowa obsługa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja zwracam uwagę przede wszystkim organizację takiego stoiska - możliwość obejrzenia, zakupu - bez konieczności walki o kontakt i uwagę sprzedawcy pośród tłumu ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy artykuł. Ja zwykle zwracam uwagę na wygląd i ceny na stoisku

  OdpowiedzUsuń
 12. nigdy nie byłam na targach , ciekawy wpis

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się że tematyka stoiska, miejsce i darmowe próbki czy degustacja to klucze do sukcesu. Tak myślę:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwsze o rzuca się w oczy to wygląd czy jest schludnie i panuje porządek ja na to zwracam uwagę

  OdpowiedzUsuń
 15. W przypadku pracy w poprzedniej firmie, która brała udział w targach z rozmieszczeniem mieliśmy trochę problem, ponieważ były nam narzucane. Ale dało radę się dogadac. Prezentacja jest mega ważna. Plus ulotki, odpowiednia reklama, baner. Czystość i obsługa. Od tego zależy reklama, a potem sprzedaż swoich produktów / wyrobów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wygląd stoiska, estetyka rozlozenia produktów, obsługa to główne rzeczy na jakie zwracam uwagę. Milym akcentem są próbki i gadżety z logo marki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Darmowe gadżety są fajnym sposobem na reklamę

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak na stoisku jest osobą która wie o czym opowiada

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobrze zaprojektowane stoisko to gwarancja sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo cenne wskazówki dla osób które planuje mieć takie stanowisko. Swoja drogą targi to super rzecz.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger