Dlaczego warto uczestniczyć w targach kosmetycznych?


  W Polsce co roku odbywają się różnego rodzaju targi kosmetyczne. Imprezy te organizowane są zazwyczaj w dużych miastach np. Warszawa, Wrocław, Poznań. Z każdym nowym wydarzeniem targi te zyskują na popularności i jest o nich głośno. Nic więc dziwnego, że wzbudzają ciekawość i chęć uczestnictwa. Jakie zalety przynoszą targi dla wystawców i zwiedzających?


Zalety uczestnictwa w targach dla zwiedzających:
 • Możliwość poznania nowych firm i kosmetyków- targi skupiają wiele różnego rodzaju firm, które chcą przedstawić swój asortyment i pochwalić się swoją ideą. Uczestnictwo w targach daje możliwości poznania nowych marek kosmetycznych, można porozmawiać z przedstawicielami firm, i co najważniejsze mamy możliwość poznać nowe produkty, których nie spotkamy na sklepowych półkach w typowych drogeriach.
 • Możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności- na targach często organizowane są różnego rodzaju kursy i warsztaty. Takie wydarzenia dają duże możliwości do zdobycia ciekawych informacji ze świata urody i kosmetyki. Często na różnych stoiskach kosmetycznych jest możliwość rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin związanych z kosmetykami, warto z tego korzystać.
 • Możliwość zrobienia zakupów- targi to przede wszystkim okazja do kupna taniej kosmetyków, firmy często robią zachęcające do zakupów promocje. Wystawcy chcą sprzedać swój produkt, więc zależy im aby klienci kupowali, a następnie testowali i „puszczali” w świat informacje na temat produktów. Często do zakupów dodawane są rabaty i próbki co dodatkowo umila zakupy.
 • Możliwość spotkania ze znajomymi- targi odwiedzają osoby o wspólnym zainteresowaniu, jakim są kosmetyki, dlatego jest to idealna okazja do spotkań i wspólnie spędzania czasu. Często blogerzy łączą się w grupki i wspólnie jadą na targi.Zalety uczestnictwa w targach dla firm:
 • Możliwość zrobienia reklamy- pojawienie się na targach daje firmie duże pole do popisu w kwestii reklamy. Widoczne i ciekawe stoisko przyciąga klientów, którzy są zainteresowani marką i chętnie spędzają czas przy niej. Dodatkowo formą reklamy jest pojawienie się nazwy firmy na zbiorczej liście wszystkich firm biorących udział w targach.
 • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi firmami- współpraca między markami jest znacząca w świecie rynku, mogą oni wspólnie wymieniać się doświadczeniami i pomagać w rozwoju.
 • Możliwość nawiązania współprac- firmy dzięki takim wydarzeniem mogą łatwo nawiązać współprace ze sklepami, hurtowniami czy kontrahentami.


  Targi to świetna okazja zarówno dla zwiedzających, jak i firm na spędzenie miło czasu, który może przynieść wiele korzyści. Przygotowanie tego wydarzenia nie jest łatwe, ale opłacalne. Oczywiście należy się do nich dobrze przygotować, np. odpowiednio zaplanować i ustawić stoiska targowe, aby wokół było miejsce dla zwiedzających, aby mogli swobodnie się poruszać. 


Bierzecie udział w targach kosmetycznych?25 komentarzy:

 1. Nigdy nie byłam na takich targach, jechać bez pieniędzy bez sensu a gdybym była bogata to pewnie wykupiłabym połowę towaru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jeszcze nigdy nie byłam na targach kosmetycznych i żadnych innych i trochę żałuję, to na pewno fajne wydarzenie gdzie można poznać m.in. nowe marki

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja żałuję, że w moim mieście nie ma takich targów, a dojazd już nie jest tak opłacalny. Fajna opcja, że na targach zwykle można też złapać fajne zniżki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uwielbiam warszawskie Beauty Forum i kiedy tylko mam okazję staram się uczestniczyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. No jakoś tak się złożyło, że nigdy jeszcze nie byłam na targach. Nawet ostatnio miałam zamiar iść, ale ostatecznie nie dotarłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie miałam przyjemności uczestniczyć w takich targach, ale mam nadzieję, że kiedyś się uda 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie byłam na tego typu targach, bardzo bym chciała *.*

  OdpowiedzUsuń
 8. Współprace są kuszące. Chętnie testowałabym kosmetyki do cery dojrzałej:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jeszcze na tego typów targach nie byłam niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam za sobą udział w kilku takich imprezach z różnych branż :). Świetne imprezy, wiele można zobaczyć, dowiedzieć się itp.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie miałam jeszcze okazji brać udziału w targach, mam nadzieję że kiedyś się tam wybiorę:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na kosmetycznych targach nigdy nie byłam, ale pewnie dlatego, że ta dziedzina nie jest moim konikiem

  OdpowiedzUsuń
 13. We wrześniu się wybieram. Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy nie byłam na targach ale kto wie może kiedyś się uda :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie byłam na tego typu targach.

  OdpowiedzUsuń
 16. Targi są spoko. Wiele kontaktów można wyjąć :) o kosmetykach nie wspomnę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeszcze nigdy nie byłam. W moim mieście się takowych nie organizuje niestety.

  OdpowiedzUsuń
 18. Byłam w Poznaniu i to super wydarzenie! Wszystko można obejrzeć, powąchać, podotykać i jest sporo nowości, które nie zawsze są już w sklepach! Bardzo lubię targi kosmetyczne ;-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Muszę się w końcu zmobilizować i wybrać na jakies targi kosmetyczne.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo chciałabym móc wybrać sie kiedyś na takie targi: bez męża i dziecka..Z pełnym portfelem i listą kosmetyków do zakupienia. Myślę, że byłby to świetnie spędzony czas..

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetna sprawa takie targi i dużo nowości 😀

  OdpowiedzUsuń
 22. Każde targi są ciekawe. Można poznać wielu ludzi a także nowości. Czegoś się tez nauczyć.
  Akurat kosmetyczne nie są naszymi ulubionymi :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Takie targi to super sprawa. Zawsze wychodzimy z nich z większym zasobem wiedzy czy doświadczeń.

  OdpowiedzUsuń
 24. Tragi branżowe, czy to kosmetyczne czy inne, zawsze dają duże możliwości zapoznania się z nowościami i ofertą innych firm. warto w nich uczestniczyć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger