Czy warto korzystać z drukarni online? Zalety i wady korzystania z drukarni internetowej.  Czas w dzisiejszym świecie czas jest na wagę złota, staramy się nim odpowiednio zarządzać i wykorzystywać. W gospodarowaniu czasem w dużej mierze pomaga nam świat internetu, który umożliwia załatwienie wielu spraw, nie wychodząc z domu. Idąc tym śladem wiele firm, decyduje się na oferowanie swoich usług za pomocą internetu. Na realizację swoich usług wykorzystując internet, skusiły się także drukarnie internetowe. Czy nam jako potencjalnym klientom opłaca się korzystać z drukarni online?
Zalety korzystania z drukarni internetowej:

 • komfort w składaniu zamówienia- korzystanie z drukarni online pozwala nam na wygodne i spokojne poznanie oferty w domowym zaciszu, bez potrzeby dojeżdżania do drukarni i w pośpiechu wybierania interesujących nas rzeczy. Możemy w każdym momencie wejść na stronę wybranej drukarni, zapoznać się z nią i zamówić potrzebne nam materiały. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co jest dużym ułatwieniem dla osób pracujących.
 • czas- korzystając z usług drukarni internetowej, zaoszczędzamy czas, nie musimy dojeżdżać do drukarni, spędzać tam czasu, czy ponownie jechać po odbiór naszego zamówienia. Wszystko możemy załatwić z domu, nie marnując czasu na zbędne wyjazdy. Zamówione produkty zostaną nam doręczone przez kuriera do domu. Drukarnie internetowe zazwyczaj także potrzebują mniej czasu na wykonanie naszego zlecenia.
 • pieniądze- nie od dziś wiadomo, że ceny produktów zakupionych przez internet są znacznie niższe niż stacjonarnie. Internetowe działalności nie mają tak wysokich rachunków i opłat związanych ze swoją działalnością do zapłaty jak te działające w sposób tradycyjny. Dodatkowo na stronach drukarni często oferowane są promocje i rabaty.
 • wybór najlepszej drukarni i jej oferty- zaletą korzystania z internetowej drukarni jest także możliwość zamawiania potrzebnych nam produktów z firm znajdujących się daleko od nas, gdzie dojazd samochodem byłby nie opłacalny, a ich oferta jest dla nas najbardziej atrakcyjna.
 • większy asortyment- dodatkowym plusem działalności internetowych jest pokaźniejsza oferta i większa możliwość wyboru różnych produktów. Drukarnie internetowe oferują nie tylko materiały papiernicze, ale także: plastikowe, szklane, torby, podkłady, pieczątki.Wady korzystania z drukarni internetowej:
 • brak możliwości zobaczenia na żywo zamawianego towaru- jedyną wadą, jaka dla mnie istnieje nie tylko przy korzystaniu z drukarni online, ale każdej innej działalności czy sklepu jest brak zobaczenia produktu na żywo przed zakupem. W takim przypadku musimy zdać się na uczciwość osób opisujących daną rzecz, opinie innych i naszą wyobraźnię.
  Drukarnia internetowa, jak widać na powyższym zestawieniu zalet i wad, jest świetną sprawą dla każdego, kto ceni swój czas, nie lubi wydawać więcej niż to potrzebne, jest osobą dynamicznie rozwijają się i chętnie korzysta z usług online. Warto zatem korzystać z usług drukarni internetowych ciesząc się oszczędnością czasu, pieniędzy i możliwością większego wyboru. Przykładową drukarnią online zapewniającą szeroki zakres usług jest https://www.openprint.pl/
Co myślicie na temat działalności internetowych? Korzystacie z takich usług czy wybieracie tradycyjne sposoby udając się do stacjonarnych firm?


36 komentarzy:

 1. Myślę, że to bardzo dobry pomysł dla zapracowanych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta bardzo rzadko korzystam z takich usług, ze jeżeli już coś się trafi, to załatwiam to stacjonarnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo rzadko korzystam, lubię zobaczyć na żywo co kupuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś korzystałam z usług takich drukarni i nie widziałam różnicy pomiędzy tymi stacjonarnymi a online - ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z takich usług online jeszcze nie korzystałam :) muszę to zrobić

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie to świetna opcja 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybór jest naprawdę imponujący, warto rozważyć taką opcję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Współpraca z drukarniami to istotna część mojej pracy. po kilku latach i kilku gigant wtopach mogę powiedzieć, że usługi on line to dobra opcja.

  Moje ale:

  1. Zamawiaj on line, jeśli masz zaufanie i doświadczenie z tą, konkretną drukarnią. (wczesniejsza współpraca; niewielkie testowe zamówienie)
  2. Nakład nie jest duży, a druk nie jest zbyt wymagajacy (np. papier kreda, katalog gdzie kolory pełnią istotną rolę w komunikacji etc.)
  3. Ufaj, ale sprawdzaj

  OdpowiedzUsuń
 9. Korzystałam i przyznam, że byłam zadowolona z takich usług, wygodna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tam wszystko zamawiam przez Internet, nie boję się takich przedsięwzięć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Korzystam, bo do miasta mam daleko i ciężko czasem coś zaplanować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam, że nigdy nie korzystalam :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli drukarnia nawali internet zrobi swoje, więc raczej nie będzie ryzykować i zrobi to dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja właśnie jestem w trakcie remontu i potrzebuję kilku rzeczy z takiej drukarni do ozdoby różnych pomieszczeń :) Jak dla mnie internet daje mnóstwo możliwości, dlatego też z chęcią korzystm z takich miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie nawet "wada" nią nie jest, więc pozostają same zalety :)

  OdpowiedzUsuń
 16. zdarzyło mi się korzystać z pomocy drukarni internetowej m.in. przy drukowaniu mojej pracy dyplomowej

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie skorzystałabym z takiej opcji

  OdpowiedzUsuń
 18. Nawet nie wiedziałam, że takie istnieją 😊

  OdpowiedzUsuń
 19. Dawno nie zamawialam nic w drukarni online - czas bedzie chyba niebawem wywołać zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 20. nigdy nie korzystałam z drukarni internetowej. Nawet nie wiedziałam że tak można:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja korzystam z drukarni stacjonarnych, ale wynika to z rzadkiej potrzeby drukowania. Jeśli miałabym spory nakład szukałabym rozwiązania, które byłoby jak najbardziej dogodne

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja mam niestety niekorzystne wspomnienia ze współpracy z jedną z drukarni chwalonej przez blogerów. Po dokonaniu zakupu teł musiałam je dwa razy reklamować bo przychodziły za każdym razem uszkodzone :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dbałość o klienta aż do wysyłki powinna być priorytetem, a niestety często zdarza się, ze towar dobry, a wysyłka kiepsko zapakowana i jest problem.

   Usuń
 23. Ja to jestem do tylu nawet me wiedziałam żeoznacza z takiej skorzystać

  OdpowiedzUsuń
 24. Nawet nie wiedziałam, ze cos takiego istnieje jak drukarnie online, ale wynika to z tego, ze nie potrzebuję korzystać z takich usług.

  OdpowiedzUsuń
 25. Chyba oprócz zamawiania teł to nie korzystałam nigdy z zamawiania druku online.
  A nie - przepraszam - obraz ze zdjęcia drukowany na płótnie jest super

  OdpowiedzUsuń
 26. Na święta robiłam na sprzedaż zestawy startowe do filcowania z wydrukowaną 40-stronicową instrukcją krok po kroku. Szukałam drukarni w swojej okolicy i ostatecznie wyszło mi 28zł za sztukę, co niestety jest dość wysoką kwotą moim zdaniem. Po tym doświadczeniu pomyślałam, że będę musiała rozejrzeć się za drukarnią internetową i proszę, post dla mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja zamawiam jedynie tła do zdjęć i powiem szczerze, że lepiej wyglądały na zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja przez internet drukuję zdjęcia i składam fotoksiążki - i póki co zawsze byłam zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zdecydowanie wolę korzystać z drukarni online. Firmowe wizytówki męża i naklejki zamawiamy online i jakość jest super a cena zdecydowanie niższa niż stacjonarnie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Też bym się zgodziła, same zalety ,
  tylko ta właśnie wada ,że nie można zobaczyć,
  a najbardziej to o kolory chodzi...

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja mam w domu drukarkę wielofunkcyjną i wszystko drukuję sama. Nawet pracę magisterską, a swego czasu drukowałam i zdjęcia. Tylko tutaj trzeba kupić dobry papier do zdjęć, bo te taniochy strasznie bledną. ;/
  Poza tym raczej nie mam takich potrzeb bym musiała korzystać z ofert profesjonalnych drukarni.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzieciaki mam w wieku szkolnym więc myślę że niedługo będę z takich korzystać;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Uważam że to super opcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Osobiście bardzo lubię takie rozwiązania, bo oszczędzają czas, ale zdecydowałabym się tylko w przypadku większej ilości druku, wtedy się opłaca :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger